Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan állapítsam meg a...

Noodle kérdése:

Hogyan állapítsam meg a papagájomról hogy milyen nemű?

Figyelt kérdés
Kb fél éves, "fehér" nimfa papagájom van.Több helyen olvastam hogy a fejükön lévő folt árnyalatáról meg lehet tudni, de nem tudom eldönteni hogy az a folt sötét-e vagy világos. Ha valaki tud más módot arra hogy megtudjam a nemét az légy szíves írja le.

2015. jan. 27. 16:38
 1/8 anonim válasza:
Szia . Nekem hullámos papájom van , azokra azt mondják hogy az orránál levő viaszréteg ha kékes fiú , ha drapp akkor lány . Ezzel sokat nem mondtam - bocsi . De úgy gondolom kicsit a viselkedésen is lehet látni , hogy mien nemű .
2015. jan. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A nimfa papagájoknál is mint minden papagájnál a színezet erőssége határozza meg a papagáj nemét. A nimfa papagájoknak a fején és a mellén látható folt ha nagy területben sárga színű, s élénk az a szín, akkor a nimfád hím. Ha csak nagyon kis foltban látszik és a többnyire fehér foltok vannak rajta, mint sárga foltok, akkor a nimfád tojó.
2015. jan. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És viselkedéséből hogyan tudom megállapítani?
2015. jan. 27. 17:22
 4/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló által írt dolog csak félig igaz és az is CSAK a hullámos papagájokra igaz. Nimfáknál nem így megy a nemek megkülönböztetése.


A második válaszoló nem tudom honnan szedte ezt az egészet de hülyeség.



Az arcfoltjuk színének az erőssége nem mérvadó.

Ha fél éves akkor még várj pár hónapot. Fél-1 éves korukban a hímek elkezdenek udvarolni azaz dallamos hangokat adnak ki, bólogatnak, csőrrel kopognak, ugrálnak, kicsit elemelik maguktól a szárnyukat. A tojók nem csinálnak ilyeneket. Fél-1 éves korukban vedlenek át fiatalkori tollazatról felnőtt tollazatra. Ha a felnőttkori tollazatnál eltűnnek a farktollai alján lévő csíkok és az evezőtollai belső felén lévő pöttyök(márha most vannak ilyenjei) akkor az is utal a nemére(ha eltűnnek az hímre utal, ha megmaradnak az tojóra utal) de a viselkedéséből való nemmegállapítás a legbiztosabb.

2015. jan. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Lehet hogy ide tartozik, nem vagyok benne biztos.

De ha az ülőrúdon szinte fejjel lefele ül az minek a jele?

Ez is kapcsolódhat a neméhez?

2015. jan. 28. 17:41
 6/8 anonim ***** válasza:
Arra gondolsz amikor fejjel lefelé lógva széttárják a szárnyukat és így vannak egy kicsit aztán visszaülnek rendesen az ülőrúdra?
2015. jan. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem. Néha szokott olyat csinálni hogy tulajdonképpen ül, csak lehajolva, fejel lefelé.
2015. jan. 29. 16:14
 8/8 anonim ***** válasza:
Van erről képed? A leírás alapján ilyennel még nem találkoztam.
2015. jan. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!