Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Menyire éri meg pintyeket...

Menyire éri meg pintyeket tenyészteni?

Figyelt kérdés

arra gondoltam h szerzek egy kis zsebpénzt és egy másik kérdésemnél azt mondták h a pintyet viszik is meg nem is anyira macerás. eről mi a véleményetek? amire légyszi válaszoljatok az az h havonta, évente menyi kb a bevétel és h menyi vele a macera.

ui légyszi ne irjatok olyanokat h inkább bele se kezdj, meg gondolj az állatokra stb...


2015. febr. 13. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:

hát szerintem nem nagyon veszik őket. nekem rizspintyeim vannak a fióka ma repült ki, de megtartom.az állatboltokban is van egy csomó pintyő, de én úgy látom nem veszik. viszont ha komolyan szeretnél madarászni, javaslom hogy standard tenyésztői madarakat vegyél és olvass sok szakirodalmat! itt nézz körbe, esetleg regisztrálj. sok tenyésztő is van itt, akiktől vehetsz minőségi madarat!

[link]


remélem segítettem! :)

2015. febr. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kérdésre válaszolva:

Csak a bevétel miatt madarat tenyészteni nem érdemes mert nem lehet belőle megélni. Aki díszmadarat tenyészt az a madarak szeretete miatt csinálja.

Az évi bevételt és a madarakra költött pénzt nem lehet megmondani mert egyrészt van aki lesz@rja a madarakat és nem érdekli hogyan tartja őket mert csak a szaporulatot nézi tehát rendszeresen halnak meg nála madarak, rossz állapotban vannak a madarai, mindenből a legsilányabb minőséget adja nekik,stb míg van aki nagyon jól tartja a madarakat és nyilván a kettő között is vannak sokan. Másrészt ez függ a madarak számától, a fiókák számától,stb na meg persze attól milyen áron tudod eladni a madarakat.

De sehogy se lehet kijönni belőle úgy ahogy te akarsz mert amennyi bevételt szerzel az el is megy a madarak sőt van hogy még nem is elég a bevétel.


Én más szemszögből is írok egy kicsit.

Előre megjegyzem nem tudom mennyit jelent nálad a zsebpénz és milyen az életed, hogyan akarnál tenyészteni.

Van aki egy 30x50cm-es kalitkában simán tenyészt pintyeket úgy hogy szinte nem is foglalkozik a madarakkal csakis a szaporulat fontos neki. Szerintem mivel madarakról van szó akik ugye a levegő urai, az életük egy részét a levegőben töltik a vadonban/természetben megérdemelnek annyit, az a minimum hogy nem egy ekkorka kalitkában vannak tartva hanem legalább kétszer-háromszor ekkora röpdében hogy tudjanak normálisabban is repülni elvégre ebben a röpdében töltik az egész életüket. És a fiókáknak is sokkal jobb ha mondjuk 1 méter hosszú szakaszon tanulnak repülni 2 faág között és nem 30centin egy kis kalitkában. Aztán sokan műanyag ülőrudakat vagy ilyen bolti/gyári vékony csiszolt fa ülőrudakat használnak pedig sokkal jobb a lábuknak ha nem mérgező természetes faágak az ülőrudak különböző vastagságban és a lehető legtermészetesebb módon vannak berakva a röpdébe(tehát ferdén, lejtősen, kuszán akár egész elágazó ágakat is be lehet tenni levelekkel együtt).

Ez 2 olyan alap dolog amit sokan elrontanak pedig a madaraknak nem mindegy. De az étrendjük se csak magokból áll, változatosabban,speciálisan kell őket etetni főleg ha tenyészteni akarja őket az ember mivel a költés nem keveset vesz ki belőlük.

2015. febr. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
mivel 14 éves vagyok és a pintyek 6 ezer ft ok ezért olyan 10-20 ezer ig számitom a zsebpénzt (de az se baj ha kevesebb pl 5 ezer). nem a szaporulat miatt csinálnám hanem mert ez egy jo kis hobbi ami pénzt is hoz a tárcába (egyépként meg környezetvédő vagyok és imádom az állatokat). szerintem ne itélkezz adig az emberről amíg nem ismered. ja és a többi válaszolonak meg akár 1 évig is utánajárok az információnak.
2015. febr. 13. 22:02
 4/5 anonim ***** válasza:
tenyésztésben semmi sem biztos ráadásul nagyon sokat kell olvasni hozzá. ha akarod számold ki. megmondani nem lehet ahogy az előző is írta tarthatod sz!r kalitkában vagy nagyobb helyen meg vitaminok
2015. febr. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak hobbiként érdemes vele foglalkozni, ha meg mégis bejön belőle valami haszon, az csak hab a tortán. Viszont eladni közvetlenül érdemes csak, mert kereskedő, viszonteladó sokat levesz belőle.
2015. márc. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!