Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ti mennyi hullámost tartanátok...

Ti mennyi hullámost tartanátok ekkora helyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Ti mennyi hullámost tartanátok...

1. 100cm hosszú, 50cm mély, 80 cm magas kalitkában - kiengedés nélkül


2. 200cm hosszú, 100 cm mély, 100 cm magas kinti röpdében - és mekkora zárt teret alakítanátok ki mellé "melegedőnek"? (Tudom, hogy szinte mindenki a 200 cm magasságot javasolja, de én mégis lábakon állót szeretnék - elég régóta tervezgetek, a szerkezetet már megterveztem, csak a pontos méreten vacillálok.)


Kevés infót találok a röpdék "kapacitásáról", illetve a plusz párok helyigényéről. (Egyszer olvastam valamit arról, hogy plusz pároként +25% hely a minimális helyigényhez viszonyítva, de ezzel számolva nekem azért elég túlzsúfoltnak tűnik a végeredmény...)


Előre is köszönöm a véleményeket!



2015. febr. 22. 11:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. Kiengedés nélkül nullát. Az enyémek a kicsivel nagyobból is alig várják hogy kijöhessenek.


2. A 2 méter magas földön álló röpdék azért is jobbak mert be tudsz lépni takarításkor.

Egyébként a 100cm magassággal sincs gond de sokkal tágasabb,nagyobb a tér a repkedéshez a 2 méternél. De nem is a magasság a lényeg jelenleg hanem az hogy én még hozzátennék a hosszához 1-2 métert. Ha azt nézzük hogy ebben fogják leélni az életüket sose lehet túl nagy a röpde, olyan nagy legyen amilyen nagy csak elfér a kertben így legalább később nem kell nagyítani ha plusz madarakat veszel mert bőven elférnek benne. Ha pl. a lakásban vannak egy 1 méteres kalitkában és naponta órákat kinn vannak a 20négyzetméteres szobában akkor sokkal többet tudnak repülni, nagyobb a mozgásterük mintha egy 2 méteres röpdében lennének úgy hogy sose jöhetnek ki belőle.


Az hogy mennyi madár fér el benne igazából a röpde berendezésétől is függ hogy mennyi ág van benne és hogyan vannak elrendezve. Szerintem ha elég nagy a röpde akkor magadtól is meg tudod mondani hogy kevés,túl sok vagy pont elég madár van benne. Ha tenyészteni akarod őket akkor inkább legyen szemre kevés mert a fiókák kirepülése után úgyis jóval többen lesznek. De ha pontos számokra vagy kíváncsi akkor nézz körül vagy kérdezd meg az idre.hu fórumán.

2015. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Leve2004 válasza:
Mindenképpen ki kell majd engedned egyszer.Tudom rémisztőnek hangzik.De amúgy tarthatsz lehet,hogy akkor majd többször kell kiengedned őket
2015. márc. 4. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!