Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen max.25 cm-es papagáj...

Milyen max.25 cm-es papagáj fajták vannak?

Figyelt kérdés
Szeretnék majd venni papagájt de nem csak a hagyományos nimfa/hullámos fajtát. Én nem ismerek túl sok fajtát.A válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm! :)

2015. febr. 26. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Rózsás papagáj:

[link]


Fischer törpepapagáj:

[link]


Álarcos törpepapagáj:

[link]


Szürkefejű törpepapagáj:

[link]

2015. febr. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2015. febr. 26. 14:40
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia

Nekem pyrrhura molinae papagájaim vannak. Egy kb.26cm-sek, de nagyon barátságosak, játékosak, gyorsan tanulnak... Én csak ajánlani tudom ezt a fajt, de néha hangosan rikácsolnak, bár általában csöndbe vannak.

Esetleg ha komolyabb papagáj érdekelne szenegal papagáj.

2015. febr. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akarsz majd venni papagájokat az egy dolog de miért kell a 25cm-es korlát? Nincs sok értelme. Pl. a nimfapapagájok teljes hossza is kb. 32cm.


A papagájválasztás nem a madár méretétől függ. Sokkal inkább attól függ hogy mennyit tudsz a papagájokról és mennyi tapasztalatod van velük.

Mert pl. a szenegáli papagájokhoz nagyobb tudás kell mint a pyrrhurákhoz, nimfákhoz hiába ugyanakkorák nagyjából mert a szenegálik fejben és lélekben összetettebbek,bonyolultabbak így jobban megsínylik a nem megfelelő tartást, hamarabb válnak viselkedésproblémássá,stb és nevelni is következetesebben kell őket arról nem is beszélve hogy minden kb. tizedik szenegáli bekattan ivaréréskor amit meg lehet előzni megfelelő neveléssel és tartással de ehhez persze értelemszerűen tudni kell hogyan kell őket megfelelően nevelni és tartani. Szóval az egész attól függ mennyi tudással rendelkezel és persze attól hogy mit tudsz biztosítani a leendő papagájaidnak gondolok itt pl. kalitka/röpde méretére, foglalkozás minőségére és mennyiségére és egyéb körülményekre amik alapján ki lehet választani azokat a fajokat amiket megfelelően tudnál tartani.

2015. febr. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :) egyenlőre tájékozódom a papagáj témában... azért kérdeztem 25 cm-es fajtákat mert nagyobbnak nem tudom mekkora kalitka lenne elég. Igazából egy olyan fajtát szeretnék ami kötődik a gazdájához játékos és mégsem túl bonyolult.
2015. febr. 27. 10:00
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor én is a pyrrhurákat tudom ajánlani.

Azt remélem tudod hogy minden papagájt párban kell tartani mert rendkívül társas lények és elsősorban fajtársra van szükségük nem embertársra. Az ember közel se tud annyit adni nekik mint egy fajtárs. A pyrrhuráknak meg méginkább kell a fajtárs mert egymáshoz bújva pihennek és alszanak,stb nagyon fontos nekik a testikontaktus.

A pyrrhurák viszonylag olcsók, csendesek, nagyon könnyen szelídülnek, okosak, párban is szeretnek az emberen lenne bújni az emberhez. Még a röpdében élt több éves pyrrhurákból is lehet tenyérbe fekvő, dögönyözhető szelíd madarat varázsolni viszonylag gyorsan ebből adódóan lebeszéllek a kézzel nevelt papagájokról mert a kézzel neveléstől sokféle viselkedésprobléma alakulhat ki náluk ivaréréskor és később de az alap viselkedésüket is megváltoztatja. Szülők által nevelt fiatal madarakat vegyél és nem lesz gond a szelídítésükkel. Ez vonatkozik a hullámosokra, nimfákra, törpékre, kecskékre és minden kis-közepes papagájra is mert őket kellő türelemmel egyszerűen meg lehet szelídíteni így felesleges sőt ártalmas kézzel nevelni őket.

2015. febr. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :) miben különböznek a Szenegáli fajták a pyrrhuráktól? :)
2015. febr. 27. 20:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Sokban.

A szenegáli papagáj a papagájvilág minipitbullja. Kis testben nagy papagáj, erős csőrrel(ha ráfog az ujjadra nem enged). Ha agresszívvá válik támad akár repülve is szemre is. Lehet 7-10 hónapos korban egy agresszívabb időszak utána vagy jobb lesz vagy nem. Ivaréréskor még agresszívabbak lehetnek. És ez az egész még rosszabb és keményebb lehet ha egyedüli szenegáliról van szó ezért is fontos a fajtárs. Egyedül tartásnál ivaréréskor vagy utána tévesen egy embert fog kiválasztani a párjának amiből egyéb viselkedésproblémák keletkeznek pl. neki enged mindent míg a többi embert valószínűleg támadja, ha nem látja az emberpárját ordít,stb.

Szóval kemény,következetes nevelés szükséges amihez megfelelő tudásra van szükség. És ha mégis agresszívvá válna az egyik tudni kell kezelni és nem úgy kell megoldani a problémát hogy pl.túladsz rajta vagy nem engeded ki többet.

Ugyanakkor a szenegálik lehetnek kedvesek, játékosak, tenyeredben hátukra fekvők, minden emberrel barátságosak de ehhez évek folyamatos munkája szükséges.

2015. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!