Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mennyire koszosak a hullámos...

Mennyire koszosak a hullámos papagájok? Mennyire nagy felelősség a papagáj tartás?

Figyelt kérdés
A szüleim azt mondták nem szeretnék, ha papagájt tartanék mert nagyon koszosak és a padlószőnyegnek nem tenne jót.Szeretnék egy hullámos papagájt, kicsit később pedig vennék neki egy párt is. De nem tudom hogy mekkora kalitka lenne elég nekik mert a lehető legnagyobbat megvenném csak mivel szobámban lennének nem tudok hatalmasat venni. A válaszokat, és segítségeket előre is köszönöm!

2015. febr. 25. 19:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%

Heti 2-3 porszívózás mellett még szőnyeg felett is lehet a kalitka.

A magokat kiszórják és a tollpor és a tollpihe is száll. Ha nem röpdében tartod, akkor a repülést is igénylik és nagyon nem könnyű szobatisztárát nevelni őket. Ezért egy adag gyenge minőségű 300as papír zsepi nálunk mindig ott van, hogy egyből felszedjük ahova potyogtatnak.


Ha ezt megcsinálod a heti kalitka takarítás mellett, nem lesz gondjuk a szülőknek.

2015. febr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
18%
Azért tegyük hozzá, hogy a szőnyegre került félfolyékony madárürülék nyomait csak szőnyegtisztító takarítógéppel lehet tökéletesen eltüntetni (a legolcsóbb 40 ezer Ft körül van).
2015. febr. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
60%

Vannak alternatív megoldások erre, amik olcsóbbak és hatékonyan tisztítanak. És egy egészséges hullámos papagáj nem pottyant olyan hígat, kivéve költési időszakban. De akkor a szaga eléggé bele issza magát...


A szőnyeg kötelező elem a szabadban?

2015. febr. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
71%

Hát, a padlószőnyeg nem a legelőnyösebb burkolat úgy egyáltalán, mi kicseréltük évekkel ezelőtt, nem volt mindig háziállatunk, de rengeteg port söpörtünk össze, pedig rendszeresen takarítva volt.


Ha esetleg meg tudod oldani, hogy a madarak alatt a kalitka körül legyen valami könnyebben tisztítható felület, és egyelőre nem engednéd ki, akkor belefér. A madarakat is lehet nevelni (sőt). Az enyémek nem voltak zajosak, és a kosz is mérsékeltebb, mint amennyire riogatnak. Rendszeresen takarítani kell persze a kalitkát meg a közvetlen környékét, mert ha máskor nem is, evés közben mindenképp előfordulhat, hogy kiszórják egy részét.


Nekem évek óta van madaram, volt zebrapinty, hullámos papagáj, nimfapapagáj. Most ez utóbbi van.

A kereskedésekben szoktak javasolni kalitkákat. Arra figyelj, hogy lehetőleg szögletes legyen (ne henger, ne háztető, ne boltíves), ne férjen ki a madár a rácsokon. Egyszer láttam kereskedésekben egy szökevény hullámos papagájt, aki kifurakodott, ott erre nem figyeltek, simán kifért a kis tollas.

Minél nagyobb helye van egyébként, annál jobb, de nyilván nektek is korlátozottak a lehetőségeitek.

Nekem a hullámosok egy ehhez hasonlóban laktak úgy, hogy kijöhettek: [link]

2015. febr. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sokat segítenek!!! A nimfa papagáj esetleg kevesebb koszt csinál maga köré mint a hullámos?? :)
2015. febr. 25. 20:25
 6/18 anonim ***** válasza:
67%
Ők is koszolhatnak, ez egyedfüggő, meg gazdifüggő, de az én mostani madárkámat tojás kora óta ismerem, úgyhogy ő speciális eset. :-)
2015. febr. 25. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
67%
Ha papagájod van, az kb. olyan, mint hogyha gyereked lenne. :-) De ha jó gazdi vagy, azt hatalmas szeretettel és sok mókával hálálják meg. :-)
2015. febr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
11%

borzalmas mocskot csinal, es borzalmas zajt csap


inkabb vegyel teknost, vagy macskat, vagy taviranyitos helikoptert

2015. febr. 25. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
68%

Eleve akkor akarj csak papagájt ha elfér egy megfelelő méretű kalitka a szobában. Az egyik válaszoló által linkelt kalitka borzasztó kicsi. Az én hullámosaim jelenleg 60cm mély és 100cm hosszú kalitkában vannak emellett napi 4-6 órát vannak kinn minimum de gyakran többet.

Napi legalább 4 óra kintléttel az 50cm mély és 100cm hosszú kalitka a minimum 2 hullámosnak. Ekkora kalitkát főleg olyat aminek a rácsfajtája,stb is jó boltban nem találsz. Csinálni vagy csináltatni kell.


Szobatisztaságra nevelni, zsebkendővel lesben állni,stb teljesen felesleges mivel nagyon könnyen megoldható a dolog. A szoba lehetőségeitől függően csinálni kell nekik 1-2 kiülőt,mászókát nem mérgező faágakból amiken mászkálhatnak,játszhatnak és alá újságpapírt kell tenni a földre. [link]

Amikor kinn vannak figyelni kell rájuk hogy a kiülőkön maradjanak és ne mászkáljanak el a bútorokra kíváncsiságból mert az akár életveszélyes is lehet nekik ha megesznek,megrágnak valami olyat amit nem kéne.



A felelősségről csak annyit hogy papagájokat megfelelően tartani sok munkát,időt igényel. Olyan mintha hosszú éveken keresztül pár éves gyerekeid lennének. Ugyanúgy stimulálni kell őket fizikailag és mentálisan is ingergazdag,változatos környezettel.

Nem tudom hány éves vagy de hosszútávú elkötelezettség a papagájozás. Biztos hogy fogsz tudni illetve akarsz majd pl. 2 év múlva is ugyanannyi időt rájuk fordítani nap mint nap mint az elején? És 5 év múlva vagy még később? Nem fogsz majd mondjuk elmenni és a barátaiddal szórakozni ahelyett hogy pl. otthon kiengednéd őket? A hullámosok akár 20évig is elélhetnek ami azt jelenti hogy akár 20 éven keresztül ugyanolyan szintű életet,körülményeket kell biztosítanod nekik minden nap.


Egyszerre vedd meg mindkettőt szerintem. Együtt sokkal bátrabbak így könnyebb szelídíteni őket. Ha az egyik eszik a kezedből a másik is hamarosan elkezd mert látja hogy a társának nem esik semmi baja a kezed közelében,stb.

2015. febr. 26. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
# 9 - Írtam, hogy kijöhettek, igaz? Ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag csak enni-inni-aludni mentek be. Tessék ne félreértelmezni.
2015. febr. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!