Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kanárisok segítségét kérem?...

Kanárisok segítségét kérem? Lenne pár kérdésem.

Figyelt kérdés

Nem mindennel vagyok teljesen tisztában:

1.Mekkora kalitka kel EGY kanárinak?

2.Jó neki a papagájoknak való magkeverék?

3.Kell neki fürdető?

4.Mennyibe kerül a kereskedésekben?

5.Kellenek neki játékok?



2015. márc. 7. 19:27
 1/6 Törpilla57 ***** válasza:
Valóban alapvető kérdései vannak. Javaslom írja be a keresőbe(itt is), hogy "kanári" és olvassa el a tanácsokat. Szerintem már én is válaszoltam hasonló kérdésekre, és még továbbiakra is. Ha még mindig vannak megválaszolatlanok, akkor írjon ismét.
2015. márc. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
utána olvastam,de minden ossze vissza van.
2015. márc. 8. 06:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Én azt mondom mindig hogy lehet kanárit tartani egy 30x50cm-es kalitkában is és egy több méteres szobai röpdében is. Belegondolva melyik jobb mármint a madárnak melyik jobb nem az embernek? Egyértelműen a röpde. Szóval ne azt csináld hogy veszel egy pici kalitkát hanem a lehetőségektől függően legyen egy jó nagy kalitkája/kisebb röpdéje. Ha nemis több méteres de egy 1 méter hosszú(és pl. 50cm mély és 100-150cm magas) csak elfér és sokkal boldogabb lesz a kanárid mint egy bolti kicsi kalitkában. Az egész életét az általad választott/csinált kalitkában kell leélnie, teljesen ki van szolgáltatva neked és a döntéseidnek.


A kanári magkeverékben más magok is vannak így jobb lenne ha kanári magkeveréket vennél. Nagyon ajánlott Versele-Laga márkájút venni. Ne felejts el madárhomokot is venni.


Fürödni minden szobamadár szeret márcsak azért is mert télen a fűtés miatt nagyon száraz lehet a szoba levegője és kiszárad a bőrük, nyáron pedig a meleg miatt fürödnek. Szóval egész évben rendszeresen pl. hetente kétszer adj neki szobahőmérsékletű fürdővizet.


A kanárik nem játszanak, rágnak úgy mint a papagájok szóval hagyományos játék nem kell neki. Azzal teheted ingergazdagabbá a kalitkát hogy olyan nem mérgező faágakat teszel be neki ülőrúdnak amik különböző vastagságúak, és a lehető legtermészetesebbek szóval elágazóak, lejtősek, majdnem függőlegesek, ágas-bogasak,stb olyat is tehetsz be aminek csak az egyik végét rögzíted fixen így amikor rárepül megmozdul a súlyától,lendületétől. Hagyományos játékok közül legfeljebb hintát tegyél be de házilag sokkal jobbat lehet csinálni faágakból mint a bolti műanyag,fémdrótos változatok.

2015. márc. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Törpilla57 ***** válasza:

Nem tudom hogy keresett rá a "kanári" szóra, de pl. az én egyik, korábbi válaszomat idemásolom.


"Kedves Kérdező!

Igazán nagyon sok jó tanácsot kaptál, de azért javasolom, mivel kezdő kanáris vagy, olvass utána a neten, de ne ijedj meg ennyire nem bonyolult a kanári-tartás, de ha már megörvendeztet jelenlétével egy ilyen aranyos kis madár, akkor adjunk meg neki mindent, amit csak tudunk.

Én csak néhány dologban egészíteném ki a válaszadókat:

Először is jó lenne tudni, hogy hím-e vagy tojó. Fontos!Jó ötlet a fajtárs, valóban nem unatkozna annyit, de 2 hím veri egymást (általában), két tojó viszont jól el van egymással. Ha jól gondolom fiókákat úgy sem akarsz, ha mégis, előtte egy kis tapasztalatgyűjtés nem árt, meg persze rengeteg idő!!!

Az, hogy egész nap kint van a szobában, a Te döntésed, de jobban jársz,ha csak félórákra engeded ki, röpködni egy kicsit,amikor figyelni is tudod, nem megy-e neki semminek (ablaküvegnek pl. ami veszélyes, akár életveszélyes is lehet) v. tükörnek. Ablak persze ne legyen nyitva, mert szegények nem érzik a veszélyt, hamar kitalálnak, aztán vissza már nem tudnak jönni, ott kint meg elpusztulnak.

Az, hogy az ujjadra ül, jó jel, valószínűleg kézhez nevelték, az hogy csipkedi, piszkálja, az a bizalom jele... becsüld meg!Kanáriknál a vedlés július-augusztus-szept.hónapokban "esedékes", van amelyik kanári 3 hónapig küzd vele. A link, amit feltettél a csőrkoptatóról, az Nálad készült? Ebben a kalitkában lakik a kanári? Mert ha igen, akkor lehet, hogy ott vesztette el a farktollát, mert neki tud érni, fordulni a rácsnak. Nagyon kicsi! Kellene neki egy nagyobb (kb.60x40x40 már jó).

"Papagájbarát" válaszolódat annyiban javítom ki, hogy a nagyon vékony faág, bokorág nem jó a kanárinak sem: arra figyelj, hogy ne érjen körbe a karma. Minimum 10-12 mm átmérőjű a legjobb, aztán lehet egy kicsivel vastagabb is, hadd tornáztassa a lábát, de nagyon vastag se legyen, mert nem tud kapaszkodni. Ja és ne legyen leveles(hátha mérgező!), inkább csupasz, de rücskös ág legyen.

Friss víz mindig legyen előtte. Figyelj rá, hogy ne fürödje ki (a mieink -kanárik - szeretik kilocsolni), Így, ha nincs otthon senki,szomjan halhat,persze csak, ha sokáig lenne víz nélkül. A fürdővíz az jó, de csak addig hagyd bent, amíg megfürdik, van, hogy többször is, aztán vedd ki, mert bepiszkolja, így többet ártana, mint használ. Persze csak akkor fürödjön, ha legalább 21-23 fok van. Általánosságban mondom. hogy huzat viszont soha se érje!!!

A zenét szeretik, de csak ha nem nagyon hangos, mert ha fiú - akkor túl akarja majd harsogni. Ahogy a hangos beszédet is.

Szépia: ha nem eszi, akkor próbád meg lereszelni neki, úgy majd kicsipegeti. A calcium miatt kell neki.

A kanári szereti a sárgarépát, mi lereszeljük(legjobb a piacon vett), belekeverünk egy kis reszelt kekszet, esetleg egy kevés reszelt szépiát (már ha nem hajlandó enni azt), esetenként lágyeleséget (készen is lehet venni) Tojás: általában akkor adjuk a madarainknak, amikor etetik a fiókákat (ebből "csinálják" a begytejet), egyébként nagyon ritkán, esetleg 2-3 havonta 1-2 napig, mert árt a májuknak, ha sokat kapnak belőle. Ami még fontos, hogy csak keveset, azt is jól összetörve add neki egy kis tálkában(mi befőttes üveg tetejét használjuk erre, könnyen tisztán tartható). Azért keveset, mert esetleg megromlana, hiába főtt tojás( a 25-30 perc az is fontos). Alma: kis gerezd betűzve a rácsok köz, szeretik csipegetni; a mieink csak a golden almát eszik meg, gondolom,mert az édesebb, a többit nem hajlandók enni...sokat ebből sem, mert megrohad.Brokkolit is lehet neki adni, egy kis "fürt"-öt beszúrni a rácsok közé, mi ruhacsíptetőt(műanyagot, lehet mosni)használunk, ugyanúgy, mint a salátánál. Salátát (fejes) is nagyon szeretik, pici darab, odacsíptetve, szeretik, még a ruhacsíptető "foga" közül is próbálják kiszedni. "


Az előző vélaszolót annyival egészítem ki, hogy a homok mellett kapjon még csőrkoptatót (ne műanyagot!), naponta minimum 1-szer friss vizet, de viz mindig legyen előtte. Huzat soha ne érje, mert belehalhat! Fürdéskor azért legyen 20-22 fok a szobában. A kalitka, röpde (igen minél nagyobb annál jobb, hogy tudjon benne repülni és ne akadjon be a farka a rácsokba) alja kihúzható legyen, hogy minél kevésbé zavarjuk a kanárit takarításkor. És persze mondanom sem kell: tisztaság, tisztaság!!!

2015. márc. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Törpilla57 ***** válasza:
Talán azért érezhetők (?) zavarosnak a válaszok, mert általában célirányosan a feltett kérdésekre válaszolunk, nem összefoglaló jelleggel. Ha azonban figyelmesen elolvassa valaki a válaszokat, esetleg kimásolja egy saját "gyűjtemény"-be, és rendszerezi magának, akkor egy jó kis útmutató lehet belőle. Csak egyszer kell megcsinálni, aztán már csak bővíteni kell.
2015. márc. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Törpilla57 ***** válasza:

Kedves korábbi Kérdező!

Mi újság kanári-ügyben?

2015. márc. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!