Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit gondoltok erről a szelídít...

Mit gondoltok erről a szelídítési módszerről (hullámos papagáj)? A mostani papagájomnál is beválhat?

Figyelt kérdés

1. Nap: békén hagytuk, hadd szokja a helyet. Néha megpróbáltuk megközelíteni. Szerintem valami ilyesmi berögzült a fejébe: kalitka = biztonság és kaja

2. Nap: kiengedtük a ketrecéből, hogy ne érezze fogságban magát... :) Persze a tágas szoba nagyon barátságos volt neki, ki is nézte a legmagasabb pontokat, a polc tetején összeszarta a citeratokom, a kislámpán alatt pedig tele volt tollpihékkel... :D Néha magára hagytuk, olyankor boldogan repdesett össze-vissza. Amikor bement a ketrecébe aludni vagy enni, akkor rá tudtuk csukni.

3.-6. Nap: Minden nap kiengedtük a szobába, egyre közelebb engedett magához. Néha a kezemből etettem, amikor hoztam neki egy kis zöldséget/gyümölcsöt, kicsit bátrabban közelített hozzám.

7. Nap: felszállt a kezemre, vállamra és a fejemre, oda tudtam menni hozzá. Sajnos a fülemet előszeretettel rágcsálta :S. Ízlett neki... :D


Mára nagyon szoros barátság alakult ki köztünk... Az lenne a kérdésem, hogy ha veszek neki társat, akkor vele is megcsináljam ugyanezt? Mi az amin változtatnátok ezen a módszeren?



2015. márc. 22. 11:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom lehet hogy igen és az is segíthet hogy látja hogy a szelíd nem fél tőled sőt egy magabiztos társal biztonságban érezné magát.
2015. márc. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :)
2015. márc. 28. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!