Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szentendrén van olyan kisállat...

Szentendrén van olyan kisállat-kereskedés, ahol tudnék venni egy nagyobb testű madarat?

Figyelt kérdés
Na, az a helyzet, hogy hullámos papagájjal már volt dolgom, és amíg nálunk volt (ami jópár év volt), nagyon tetszett, kis szelíd volt, beszélni is tudott. Esetleg még a bolt helyével együtt tudnátok mondani olyan papagájokat, amik nagyobb testűek a hullámosnál, és hogy átlagban mekkora az áruk?

2015. márc. 23. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
április 12 - monori börze
2015. márc. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kisállat kereskedésben általában elég kicsi a választék. Madarakból általában hullámos, pinty, kanári, nimfa van. Már láttam olyat ahol volt rozella, illetve Katalin papagáj, esetleg törpe papagáj, ezek valamivel nagyobbak, de ebben többnyire ki is merül. Egy helyet tudok ahol volt ara is, de az inkább csak mutatóba volt. Ha nagy testűt szeretnél vagy nézz utána előre hogy milyet akarsz és érdeklődj tenyésztőknél. Vagy valóban menj el piacra esetleg kiállításokra, ott ugyan vásárolni nem tudsz, de megtekintheted a színes palettát. Tenyésztő elérhetőségeket találsz interneten, vagy például a díszmadár magazinban. A Monori piacon én egyszer voltam és tényleg sok madár van,viszont talán van egy hátul ütője. Ez nem biztos, de nekem az volt a negatív tapasztalatom hogy amikre emlékszem mint pár hónapos papagájok voltak. Ha vásárolsz minél fiatalabbakat vegyél, olyat ami pár hetes, mert akkor sokkal könnyebb a szelídítés. Szinte magától jön.

Egyébként általában nem ajánlják a kisállat kereskedésben való vásárlást, mert hogy rosszul tartják az állatokat, meg fiatalabbnak mondják őket mint amik... én eddig még nem nagyon tapasztaltam ezt, de tény és való hogy tenyésztőnél biztosra mész, és olcsóbb is.


Nehéz ajánlani mert a papagáj általában elég problémás házi kedvenc, és ez annál inkább igaz, minél nagyobb a jószág. Ha kezdő vagy s ráadásul még fiatal is, én nagyon ajánlom a nimfa papagájt. Anno mikor én is eldöntöttem hogy papagájt szeretnék a fejembe vettem hogy valami nagyobbat akarok a hullámosnál. Nézelődtem, érdeklődtem aztán egyszer csak meg pillantottam a kisállat boltban a nimfát, és rögtön beleszerettem.


[link]


Zseb kakadunak is szokták hívni. Elég ijedősek, és hangosak tudnak lenni, de nagyon barátságosak. Kezdőnek a hullámost és a nimfát szokták ajánlani. Kb 10-12 évig s elélnek. Nem mondhatni hogy nagy testű, de a hullámosnál kimondottan nagyobb.


Viszonylag könnyen beszerezhető még egy közepes boltban is. Én azt tapasztaltam hogy pár hetesen be kerül egy alom a tenyésztőtől aztán jó gyorsan elkapkodják. Így aztán vagy éppen nincs vagy van. Érdeklődni kell az eladóknál mikor érkeznek újak, és akkor lecsapni rá. én volt hogy több hónapot vártam rá, de megérte. Az ára nagyon változok. Attól függ hol veszed. Vannak emberek aki kézzel nevelt kis papagájokat árulnak online-n. Előnyük hogy úgy kapod kézhez hogy nagyon szelíd. Ezekért elkérnek vagy 10 000 Ft-ot/db. Pesten a Westend-ben ha jól tudom 7000 Ft/db. Ahol én vettem eddig ott 4000Ft/db ami szerintem egy elég jó ár, de tenyésztőnél lehet hogy meg kapod 2000Ft -ért. Fontos figyelembe venni hogy nem csak a madárnak ha nem a tartozékoknak is van ára, főleg a kalitkának. Nagyobb madár nagyobb kalitka, még akkor is ha sokat van ki engedve. Ha nagyon jól vásárolgatsz szerintem összvissz. ha 15000 ft költesz jól gazdálkodtál.

Tegyük hozzá hogy a papagájt 90% párban tartják, bár én pont nem vagyok az a típus aki szent és sérthetetlennek tartja hogy a papagájt párban kell tartani, de ajánlott.


Kb ezek a nimfák árai, mondjuk egy Ara papagájt meg kapsz 100.000 esetleg 200.000 ft értékben. Akkor az összes többi papagáj ára ezek között helyezkedik el.

2015. márc. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
kék sárga arát kapsz 250 000-TŐL a többi drágább. párban kell tartani minden papagájt
2015. márc. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!