Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Mit jelent az, hogy "Élő...

Dodge kérdése:

Mit jelent az, hogy "Élő állatra nincs garancia"?

Figyelt kérdés

Egy hete egy kereskedésben megláttam egy csont sovány, kicsi kopasz tengerimalacot. Ennivalója csak egy kupac széna volt (hozzáértők tudják, hogy az csak az emésztését segíti eleségnek hosszútávra nem jó mert nem eszi meg), itatója pedig annyira lent volt, hogy nem bírta használni. A körmei olyan hosszúak voltak, hogy kisebesedett tőle az egész háta (az eladók észre sem vették ezt, az állításuk szerint. ami furcsa mert ha foglalkoztak volna vele legalább egy kicsit, könnyen észrevehették volna). Megvettük a kicsit, hogy jó életet biztosítsunk számára, mert már 3 kopaszkát egészségben felneveltünk. Minden etetéskor hálás szemekkel nézett!!! De 3 nappal később kiestek az alsó fogai. Fecskendőből etettük, hál istennek volt étvágya. Azonban minden erőfeszítés ellenére tegnap (1 héttel a megvétel után) elhunyt. Visszamentünk az üzletbe, hogy adják vissza a pénzt, erre ők azt mondták "élő állatra nincs garancia". De a kicsi meghalt!! Vagy ott halott állatokat is eladnak és gond nélkül cserélik ki egy szintén elhunyt állatra ha a vevő nem elégedett az előző példánnyal vagy mi?

Ezt én nem értem.

Elküldték a kicsit boncolásra, hogy kiderítsék kinek a felelőssége a pici halála. Beleegyeztünk ebbe, de mi szerettük volna eltemetni, de a boncolás után elhamvasztották volna, így végül meggondoltuk magunkat.

Az lenne a kérdésem, hogy ilyen esetben mikor egyértelmű (lefotóztuk), hogy a kisállat milyen körülmények közt volt tartva, és mennyire sovány volt a megvételkor nem kellett volna szó nélkül visszaadni a vételárat?



2014. okt. 21. 17:10
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Hát szerintem láthattátok előre, hogy nem valószínű, hogy megmarad, mégis bevállaltátok (ami szép dolog tőletek tényleg), de ezek után hiába kéritek vissza a pénzetek. Nem volt muszáj megvenni, de sokszor egy egészségesnek kinéző állat is lehet beteg a kereskedésben, ami csak otthon derül ki - ilyen esetben sem fizetnek vissza semmit.

Annyit tudtok tenni, hogy ott nem vásároltok többet, így nem támogatjátok őket. A tengerimalac helyett is lesz nekik másik, amire ugyanúgy nem fognak figyelni, és ugyanilyen sorsa lesz, ez egy ördögi kör.

2014. okt. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Pedig ezen nem kéne kiakadnod, ha azt mondják élő állatra nincs garancia. Ugyanis sehol a világon nincs garancia állatokra.

A te esetedben meg pláne nem értem az értetlenségedet. Írod, hogy eleve beteg volt, rossz állapotban volt, mégis megvettétek, elvittétek. 50% esély, hogy meghal és 50% esély hol élni fog. Nem jött össze.

2014. okt. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
de egyikőtök sem válaszolt arra, hogy mégis mit jelent, hogy élő állatra nincs garancia? Halott állatra van vagy mi?
2014. okt. 21. 17:33
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Mit nem értesz ezen?? Élő állatra nincs garancia.

Az állatkereskedésben ÉLŐ állatot veszel. Minden ÉLŐ állat amit a kereskedésben veszel legyen bármilyen állat nem adnak rá garanciát. Ha kifizeted, kiviszed az üzletből onnantól kezdve te vagy a felelős érte egyedül..

Mivel halott állatot egyetlen egy kisállat kereskedés sem árul, így nem is írható ki, hogy "halott állatokra nincs garancia"


Kérlek ne csináld már mint aki nem fogja fel mit jelent a garancia...

2014. okt. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A halott állatra, amennyiben húsként veszed a boltban, van garancia, hiszen a szavatossági idő végéig fogyasztható, ha mégis romlott, visszaviheted és visszaadják az árát blokk ellenében.

Vagy nem értem a kérdést, ha nem erre gondoltál. Állatkereskedésben halott állatot nem adnak el.

2014. okt. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de ennyi erővel értelmesebb lenne csak annyit írni hogy "állatokra nem vállalunk garanciát
2014. okt. 21. 18:04
 7/9 anonim ***** válasza:
61%

#4 #5 De, árulnak halott állatot: eleségnek mirelitet meg szárítottat (:


Kérdező, értem én, hogy fáj a malacka elvesztése, de lassan lenyugodhatnál, mert ezt a háborgást még olvasni is ciki.

- Felelősséged teljes tudatában megvettél egy beteg állatot, aminek jobb esetben is csak 50% esélye volt a túlélésre.

- Amivel csak azt pénzelted, hogy még több állatot szerezzenek és tartsanak rosszul.

- Lett volna más lehetőséged is: elkérni az állatot ingyen vagy jelentős kedvezménnyel (volt már rá példa, hogy így kaptam állatot), beszélni a főnökkel, kikérni a panaszkönyvet, rájuk hívni az állatvédőket, a médiát stb.

- A legtöbb bolt élő állatra elvből nem vállal garanciát: nincs kontrolljuk afelett, hogy mi történik velük ahogy kikerülnek a boltból és az emberek sajnos idióták és sok esetben a saját hülyeségük miatt hullanak az állataik. "Jaaa, hogy duncos üvegben nem marad meg a hal?" "Jééé, az ékszerteknősnek UV lámpa is kellett volna?" "Mi az, hogy a vitorlásgekkót és a leopárdgekkót nem lehet együtt tartani? Há' gekkó mindkettő, nem?" A bolt csak saját magát védi ezzel.

- A boncolás egy egészen korrekt ajánlat volt.

- És még egyszer mondom: igen, halott állatot is szoktak árulni, általában szárított vagy mirelit formátumban, eleségnek. (Pl. halaknak fagyasztott vörös szúnyoglárvát.) Szóval az "élő állat" nem egy hülye specifikáció.

2014. okt. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"sehol a világon nincs garancia állatokra. "


Garancia lehet, hogy nincs, de szavatosság van, pl. lovakra. A ló nyilván nem tengerimalac, nem kétszáz forintba kerül,de még azt is butaság úgy megvenni, hogy látod, hogy sz.rul van tartva, gyenge és beteg. Hogyan kérnétek vissza a vételárat egy olyan körülményre hivatkozva, amelyet ismertetek már azelőtt, mielőtt fizetettek volna?

2014. okt. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

Nem akarlak én bántani, szép dolog volt hogy gondozásba vettétek szegénykét, de tudtátok hogy beteg, ők pedig élve adták el nektek, hogy nálatok meghalt, azt ezzel a felirattal kivonták magukat a felelősség alól.

Én imádom a tengerimalacokat, de egy párszáz forintos kisállatról beszélünk, és ha csak egyedül ő volt beteg a boltban, senki sem fog ezzel foglalkozni. De ha mondjuk a bolt minden állata beteg, akkor már érdemes balhézni.

2014. okt. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!