Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért eszik a nimfám ilyen...

Miért eszik a nimfám ilyen sokszor a csőrkoptatóból?

Figyelt kérdés

Hozzáteszem nincs baja a csőrének.

Megfigyeltem, hogy az utóbbi időszakban többet eszik, mint előtte. Ez a tavaszi vitamin és ásványi anyag gyűjtés, vagy van más oka? Eddig úgy tudtam, hogy hím, de megfordult a fejemben, hogy mégis tojó, hogy ilyen sokat eszik belőle. Plusz rágcsál a fűzfaágból elég rendesen. Köszönöm a válaszokat!



2015. márc. 28. 11:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem hullámosaim vannak, és nyugi ők is faragják a szépiát. Szerintem nem betegség, vagy egyéb, ezt a madár tudja hogy mennyire van szüksége rá, mennyire kívánja. Mivel mész lényegében a csőrkoptató, lehet hogy az emésztésében is segít. A fűzfaágat meg hadd rágcsálja, elfoglalja magát, plusz vitaminokat is bevisz a szervezetébe vele. A fűzfaágat szeretik a madarászok is, a leggyakrabban azt tesznek a madaraik ketrecébe, röpdéjükbe
2015. márc. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, a fűzfaágban valóban sok vitamin-ásványi anyag forrás van, azért is tettem be neki :) Viszont a csőrkoptató - noha tudom jótékony hatással van az is rá - Elgondolkodtatott, hogy miét is eheti ilyen sokszor az utóbbi időszakban. Gondoltam arra, is hogy tojó. Az egészségével kapcsolatban nem aggódok (ha mondhatom így is), mert mindent megadok neki, hogy boldog egészséges papagáj legyen :)

Köszönöm szépen a válaszod. Hullámosaidnak, boldog hosszú életet kívánok! :)

2015. márc. 28. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!