Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 1 napja van hullámos papagájom...

1 napja van hullámos papagájom. Ha nincs kézhez szoktatva legközelebb mikor engedjem ki a szobába repülni? Hány napig kell szoknia a kalitkát?

Figyelt kérdés

2015. márc. 31. 00:20
 1/6 anonim ***** válasza:
kell egy hét hogy a helyét megszokja, utána vagy kettő hogy téged. Én egy hónapot várnék. Ne a madarat nézd most hanem azt hogy ha kiengeded biztonsággal meg tudd fogni utána
2015. márc. 31. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Segítsetek! Tudom hogy bébna vagyok de véletlen kiengedtem. Mit csináljak? Hogy tegyem vissza?
2015. márc. 31. 10:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Gondolom, már nem aktuális a kiszökött madár témája, valahogy csak megoldottad. Kiengedés előtt a függönyöket be kell húzni, nehogy a madárka nekirepüljön az ablaküvegnek, amit nem lát. Emellett még a kalitkája tetejére kell rögzíteni egy jó nagy, ágas-bogas faágat, amin elmászkál a madarad, illetve röpköd körülötte. Elvileg, egy idő után vissza kell mennie enni a kalitkájába, ekkor zárhatod rá az ajtót. Ha másképp nem megy, és több mint nyolc óráig kint van, de nem vissza a kalitkájába, akkor be kell sötétíteni a szobában és egy nagyobb lepkehálóval kell megfogni.
2015. márc. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát már sikerült elkapni de köszi :) Legközelebb okosabb leszek.
2015. márc. 31. 15:17
 5/6 anonim ***** válasza:

Itt a kiülőjük. Ezen kényelmesen elmászkálnak, és elég ez alá újságpapírt tenni. (Mivel állandóan ezen vannak, csak ez alá pottyantanak)

[link]

2015. márc. 31. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló kiülőm van, a madarak nagyon szeretik.

Tudom, már tárgytalan, de szerintem egy hónap sok, ennyi idő alatt el is lustulhat a repüléstőt.

Az a fontos, hogy madárbiztissá tedd a szobát, amikor kiengeded. Ne tudjonbsehová beesnu, megsérteni magát, stb. Ablakot, ajt9t mindig caukd be, függönyt húzd be.

Nem kell őket hajkurászni, visszamegy magától.

Próbálhatod még becsalogatni egy kis csemegével, pl. fürtösköles.

2015. ápr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!