Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak a hullámosaimmal...

Mit csináljak a hullámosaimmal, hogx ne ijedjenek meg mindentől?

Figyelt kérdés

Az egyik nem is annyira, de a másik nagyon ijedős. Ha meglát valami szokatlan tártgyat, elkezd össze-vissza repkedni ijedten a kalitkában. De már attól is, ha pl egy pohárral a kezembe jövök be a szobába.

Nem volt ijesztgetve, mindig kerültem a közelükben a hirtelen mozdulatokat. Mégis mindentől elkezdi csapdosni magát. Tudok ezzel valamit kezdeni? Két év alatt már megszokhatta volna ezt a környezetet.


Néha éjszaka is arra ébredek, hogy valamitől megijedt, és csapkod a szárnyával. De olyankor mitől, amikor semmi sem történik?


2015. ápr. 1. 19:15
 1/4 anonim válasza:
Most minden hulyeseget felreteve, szerintem vagy bolond szegenyke, vagy alapjaraton ilyen. Ha ennyi ido nem volt neki eleg, hogy megszokja a kornyezetet, az nem a te hibad, ilyen. Szerintem sokmindent nem tudsz vele kezdeni. Fődet rá
2015. ápr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tényleg elég érdekes madárszemélyiség lehet ezek alapján. Nekem a rossz előéletű varjam is teljesen kezes lett 1 év után. Megfogni nem lehet, de kézrehívni és simogatni igen, érdeklődő, idejön, játszik, elég az.
2015. ápr. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Simogatni én is tudom, szokta hagyni, igaz, többnyire csak akkor, ha egy kis kajával közeledek, vagy ha előbb a másikat simogatom, és látja, hogy őt se ettem meg.
2015. ápr. 2. 19:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem van kettő, hímnek, jó hangutánzók, szelídek.

A zöld szelídebb, a kék kicsit félősebb, hisztisebb típus, de azért az is elég szelíd. 2018 áprilisába hoztam őket ide. Kézre és vállra jönnek, ha kiabálom a nevüket, tehát ha szólok nekik.


Amúgy ezek, akik nálam vannak, 1 hét alatt megszelídültek. Úgy csináltam a szelídítést, hogy eleinte-tenyérrel lefelé-betettem lassan-óvatosan a kezem, hogy szokják a kezem. Kerülni kell a hirtelen mozdulatokat. Utána, amikor már ettől nem féltek, a markomba szórt eleséggel nyúltam be hozzájuk. Ha nem ugrik a tenyeredre elsőre, az se baj, majd legközelebb. Nekem a zöld az egyből evett a kezemből, egy nappal később már a kék papagájom is. Felváltva csipegettek a kezemen ülve, nagyon humoros látvány volt!


Sok sikert!

2018. jún. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!