Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért van ilyen sok szarka...

Miért van ilyen sok szarka Budapesten?

Figyelt kérdés
Régen pl 1984-ben nem volt egy darab se? És miért mondják rá hogy "duvad"? Azt mondta a cementgyár biztonsági őre, hogy le kell őket puffantani...?

2015. ápr. 5. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert sok a szemét, arra jönnek.
2015. ápr. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért dúvad mert a többi védett énekesmadárra veszélyes. Kifosztja a fészkeiket, megöli a fiókáikat.

A városba meg egyrészt a szemét miatt is mennek, meg télen melegebb van itt mint kint a mezőn.

2015. ápr. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hja értem, a rabló ideális körülményeket talál, láttam olyan a csőre mint egy kés.
2015. ápr. 5. 11:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Mert most jöttek rá, hogy belterületen is van kaja, és a puskások itt nem bántják őket.
2015. ápr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért van sok, mert nagyon alkalmazkodóképes madár ami képes összehangoltan, csapatban is mozogni. És azért "dúvad", mert nagy fészekrabló, rendszeresen elpusztítja a kisebb énekesmadarak fészekaljait. Őt magát pedig szinte semmi nem veszélyezteti, mert olyan fészket épít, aminek teteje is van, szúrós ágakból, és az egészet hozzá"betonozza" sárral a fához. Valóban nem védett madár és valóban túl sok van belőle, mi már lőttünk párat. Én pl. a szajkókat, csókákat sokkal jobban szeretem.
2015. ápr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!