Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Budapesten lakom a 14. kerület...

Budapesten lakom a 14. kerületben és nagyon elszaporodtak a szarkák! Lehet velük valamit kezdeni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen már annyi van belőlük, hogy ha kinyitom az ablakot akkor csak azt hallom, hogy "cserregnek, kárognak " nem tudom, de nagyon idegesítő!!!

Lehet ezzel valamit kezdeni?

Védett állat a szarka?

Esetleg az önkormányzatnál kell szólni hogy irtsák ezeket ki ?



2012. jún. 12. 11:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Informálódhatnál is a kérdés előtt, első találat wikipedia :

[link]


Nem védett.

2012. jún. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Egyszer egy reptéren szintén elszaporodtak a madarak. Kiraktak hangszórókat és Tina Turnert üvöltettek. A madarak, huss, elmenekültek.

Ha a Tina Turnerre nem reagálnak próbálkozz, ilyenekkel, hogy: Zámbó Jimmy, Győzike, Gáspár "szeretem mások biciklijét" Laci, Béci dzsimmy young dzsí, és a hasonló grammy-érett tehetség.

Ja és én is azt kérdezném velük kapcsolatban, hogy "Esetleg az önkormányzatnál kell szólni hogy irtsák ezeket ki?"

2012. jún. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Egy még nagyapáink által használt trükk szerint, ha egy halott madarat lábánál fogva fellógatsz, a fajtársai messze erkülik a környéket. A búzaföldeken a varjak ellen alkalmazták ezt a módszert, hogy azok ne egyék ki a földből az elvetett magokat.

Neked nem kell ehhez megölnöd egy szarkát, az is elég, ha beszerzel egy műanyag, szarkára hasonlító madarat, esetleg preparátumot és azt lógatod fel a lábánál fogva.

A vicces az, hogy Amerikában is alkalmazzák ezt a módszert a keselyűk ellen és nemrég láttam erről műsort, hogy néhány éve fejlesztette ki a nemtudoménmilyen kutatóközpont ezt a zseniláis és egyedüli megoldást...pedig csak nagymamámat kellett volna megkérdezniük:D

2012. jún. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%
De azért kiírtani madarakat, mert őfelségének nem tetszik, hogy cserregnek? Hol élünk, milyen világban?
2012. jún. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Hát már ne is haragudj de eléggé zavaró!

Mert ha lenne 1-2 azt mondom , hogy oké de ez már tényleg az elviselhetetlen kategóriába tartozik amikor nyitott ablak mellett már nem lehet gyakorlatilag semmit se csinálni!

2012. jún. 12. 12:34
 6/17 anonim ***** válasza:
Azért az nagyon szép, hogy mostanában ha zavarja valami a városi embert, akkor rögtön ki akarja irtani az állatokat. Nemrég hasonló kérdések voltak galambok miatt, most pedig ez, hogy irtsa ki az önkormányzat a szarkákat. Nem tudom miért kell rögtön öldöklésbe és pusztításba kezdeni, csak mert valami zavarja az embert. Én elhiszem, hogy idegesítő, de nem az lenne az első, hogy valahogy elijeszteni, elriasztani kellene az állatokat, és nem megölni őket? Arra meg ezer és egy módszer létezik, előttem is írtak már egyet és valószínűleg nem véletlenül létezik az MME, az ő munkatársai is szívesen állnak mindenki rendelkezésére, valamint a weblapjukon nagyon sok hasznos információhoz hozzá lehet jutni. Csak egy kicsit utána kellene járni a dolgoknak, nem rögtön az önkormányzathoz fordulni és gyilkolászni.
2012. jún. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Hát valamennyire egyet értek Veled DE azért is írtam a kiirtást, mert elszaporodtak, és egyre több van!

Valószínűleg nem csak engem zavar ez a dolog, és hiába űzöm el innen a szarkákat ha máshova mennek akkor az ottaniakat fogja zavarni.

Egyébként kíváncsi lennék, ha teszem azt a pincédben elszaporodnának a patkányok akkor te mit csinálnál velük?

vagy pl. az egerek. Nem hiszem hogy elijesztgetnéd őket, hanem te is kiirtanád őket!

Na mind1 lehet ,hogy csak én vagyok ezzel így!

2012. jún. 12. 17:06
 8/17 anonim ***** válasza:

Mint már mondtam, én megértem, hogy téged zavarnak. Nálunk is voltak már pl. galambok, befészkeltek a tető és a padlásszoba közé. De folyamatosan zavartuk őket, zajt csaptunk és elmentek mert nem tudtak nyugodtan költeni. Éppen azért írtam az MME-t, hogy meg kellene kérdezni őket, mert hát ők tudják pontosan megmondani, hogy mekkora az állománya a szarkáknak és hogy mit lehet velük tenni. Pl.: hogy törvényes lenne-e kilőni őket természetvédelmi szempontból.

Nyilván, de a patkány vagy egér a házamban van, akkor irtom ki őket, nem az utcán öldösöm őket.

Utána kell járni a lehetséges megoldásoknak, én csupán erre akartam utalni.

2012. jún. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
48%
Azért kell gyéríteni a szarkákat, mert veszélyeztetik a többi madárfaj fennmaradását. Én a XIII. kerületben lakom és gyakorlatilag verebet, énekes madarat már nem látni a parkokban.
2012. jún. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Anarchy1 válasza:
hol laksz nekm kéne :D 1 fióka :D vagy fiatalabb madár írj üzit
2012. júl. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!