Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájomnak miért...

Hullámos papagájomnak miért nem esik le a fenekéről a kaki?

Figyelt kérdés
Hasmenéssel küszködött, ami már megállt, de a feneke körül nincs tollazat, odaragad a kaki.Mivel kenjem neki?
2010. febr. 19. 07:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet, hogy a hasmenés elmúlt neki, de szerintem még beteg! Nekem is volt ilyen, mert betegen vettem meg a hullámosomat. Nem volt szívem otthagyni. Az ő fenekén is volt egy jókora adag, adtam neki vitamint, meg természetesen homokot a kalitka aljára, mivel az állatkereskedésben nem volt még homokjuk sem szerencsétlen madaraknak! Sok gyümölcsöt, vitamincseppet adj neki, az talán megnyugtatja egy kicsit a gyomrát. Ha nem látsz rajta javulást, akkor vidd el állatorvoshoz! Az enyém kapott féreghajtót, és azóta tökéletesen van! A tolla is visszanőtt, nem gubbaszt, egész nap csipog és játszik, úgyhogy szerintem ezeket próbáld ki!
2010. febr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Elviszem állatorvoshoz, mert a légzése is nehézkessé vált. Szegénykém, már szerintem utál engem, annyiszor mostam a hátsóját kamillás vattával, de semmit nem ért.
2010. febr. 19. 13:33
 3/10 A kérdező kommentje:
Kapott antibiotikumot. Velószínűleg romlott volt az eleség. Erre nagyon oda kell figyelni, hogy nehogy avas vagy penészes legyen.
2010. febr. 19. 20:58
 4/10 anonim ***** válasza:

Néha nem árt egy kis almaecetes ivóvíz. 3ml/liter arányban. (3ml=1 kupak) Hetente egyszer lehet, ha nagyon meleg van kétszer is. A savas közeget, nem szeretik a baktériumok. Ilyen pl. a salmonella is, ami szintén hasmenéssel jár.

Itt sok hasznos dolgot lehet találni. Igaz, első sorban galamboknak szól, de a papagáj is madár. [link]

2010. febr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2010. febr. 20. 07:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyszer én is vettem romlott kaját a madaramnak. Mézes rúd volt, és ahogy megfogtam, éreztem, ahogy "mozog". Ahogy megnéztem, láttam, hogy tele van kukacokkal!!:-O Úgyhogy tényleg nagyon figyelni kell az ilyen kajákat! Remélem a madárkád hamar rendbe jön!!!
2010. febr. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A hasmenése már elmúlt, viszont elkezdett nehezen levegőt venni. Vagyis nagyon billegteti a farkát, ha szuszog, meg néha úgy begyorsul, hogy azt gondolom mindjárt infarktust kap szegény.Lehet megfázott??? Most inhalálást csinálok nekik, kamillás sós teával.
2010. febr. 21. 22:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia! Az enyém akkor csinált így, amikor megfázott, úgyhogy amit csinálsz az jó! Kis kamillateát tehetsz a vízébe is, és mindig tartsd meleg helyen, ott ahol nem éri egyáltalán huzat. Adj neki vitamincseppeket, és sok zöldséget, gyümölcsöt!
2010. febr. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jótanácsot. Most elkezdett elég intenzíven szuszogni. Erőteljesen billegteti hozzá a farkát. Remélem nem a kamillateától. De továbbra is adom nekik, gondolom attól bajuk nem lehet.
2010. febr. 26. 11:02
 10/10 anonim ***** válasza:
Hasonló tünetei vannak most a barátnőmének? A tied azóta hogy van, kerdezo?
dec. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!