Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 13 éves fiúnak zebrapinty...

13 éves fiúnak zebrapinty vagy papagáj a jobb választás?

Figyelt kérdés
Miért?

2015. ápr. 6. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez tőle függ: melyikről tud jobban gondoskodni, melyik tetszik neki jobban, mit vár el kedvencétől.

A zebrapintyek nagyon látványosak, mindig csinálnak valamit, de nem szelídíthetőek.

A papagájoknak ezer faja van, rengeteg közül választhat, valamint sok mindenre meg lehet tanítani, szelídíthetőek, de persze ez fajtól és egyedtől függ.

Ha papagáj mellett dönt, még ki kell választania, milyen fajt kar tartani, efelől sem hátrányos tájékozódni.

2015. ápr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hullámos papagáj. Nem nagy igényű, hosszú életű, könnyen barátkozós, tanítható, kíváncsi állatka.


Nem azt mondom, hogy a zebrapinty buta, de szerintem nem várnék tőle sokat. :D

2015. ápr. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm pintyek lesznek véve.
2015. ápr. 7. 20:31
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem vannak Zebrapintyeim és hullámos papagájaim is.

A Zebrapintyeket azért szeretem, mert aranyos kis szorgos madárkák, ráadásul szépek, kedvesek. Könnyű tartani, nem olyan érzékeny mint a hullámos papagáj, sem hőingásra, stb.

13 éves Gyermeknek én Zebrapintyet javaslok, mert könnyű tartani.

Ha a gyermek már jobban kiigazodik a madártartás rejtelmeiben, akkor egy idő múlva lehet hullámos papagáj is.

Kérdezz bármit, szívesen segítek!

2015. ápr. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!