Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretném tenyészteni a...

BBence97 kérdése:

Szeretném tenyészteni a hullámos papagájaim, de ehhez előbb segítséget kérnék. Megoldható-e vajon ez a dolog?

Figyelt kérdés
Már kb 7-8 éve van 2 hullámos papagájom. Tenyésztőtől vettem, egy hím és egy nőstény, eleve így kértem és mivel ennyi idő után már biztosan ivarérettek, meg is lehet állapítani melyik ez melyik az. Szóval már régóta várok arra, hogy legyen saját keltetésű papagájom, de eddig még nem sok hajlandóságot mutatnak. Olvastam h legalább 3 madár kellene ahhoz, hogy beinduljon az ösztön. Ha ezt úgy oldom meg, hogy hozok valahonnan még állatot kölcsönbe pl és egy helyiségben helyezem el a két kalitkát akkor abból lehet valami? Venni nem szeretnék még felnőtt példányt, tehát a "kölcsönzés" az jó módszer? A kalitka az nem tudom pontosan mekkora, de kb 50 cm széles, 30 cm mély és kb 60-70 cm magas. Ebbe nem valószínű, hogy kellene odú, mármint közvetlenül bele, ajtóra akasztható odú jó? Tojásrakást elősegítő táp esetleg segítene? Ha valami nem világos vagy lényeges és kimaradt akkor elnézést kérek. Remélem valaki tud segíteni! :)

2015. ápr. 7. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne kezdj el a tenyésztésbe mert sok a hiányosság!! Ott kezdem, hogy 7-8 évesen már idős a madár a tenyésztéshez. Már meg lehet pár hónaposan is állapítani a nemüket csak hozzáértő szem kell hozzá. Nem kell három madár, mert akkor csak verseng a két hím egymással. Párba szoktak állni a madarak, és páronként külön teszik őket az igazi tenyésztők. Odút az ajtóra szoktak akasztani, és tojásrakást elősegíteni a főtt tojás etetése szokta. De kérlek érdeklődj a facebookos díszmadár csoportokban is, mert sok olyan van amiről informálódnod kell még
2015. ápr. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2015. ápr. 7. 20:46
 3/3 Fodor Virág Viktória ***** válasza:

A ketrecnek egy baja van,hogy lehetne egy kicsit szélesebb,egy 20-30 centivel,de így is jó mert már láttam így állatboltban ahol nagyon picike kis helyen tartottak,7-8 papagájt.Igen,sajnos a papagájaid lehet hogy már idősebbek ahhoz,hogy tojást rakjon a nőstény.Van egy kedves állatboltos főnökhelyettes aki szerintem tud neked segíteni e helyzetben.06-70-703-0680

Ez volt a száma.És szerintem keress rá google-ban van rengeteg madaras oldal,ott szerintem megtalálod a szükséges információkat,de fel is hívhatod a számot,amit mondtam neked.Ha nagyon szeretnél még fiókákat,ha megoldható,vegyél tenyésztőtől olcsóbban tudsz,egy hím meg egy nőstény papagájt,de sajnos ahhoz pluszba kellene egy ketrec,és pároztasd össze őket.Csak akkor a két pároztatásra használt,azaz szükséges papagájokat,rakd külön helyiségbe.És a nősténynek kínálj fel sok főtt tojást.Remélem segítettem.

2015. máj. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!