Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A munkáltatóm azt jelentette...

A munkáltatóm azt jelentette be, hogy vagy beleegyezem, hogy 1 órával csökkentik a munkaidőmet, vagy ha nem egyezem bele akkor kirúgnak. A munka törvénykönyve alapján ehhez joga van vagy törvénybe ütköző? Nekem sántít a dolog.

Figyelt kérdés
2014. ápr. 28. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol éltek néhányan? Nem tűnt még fel hogy a munkáltató azt csinál a munkavállalóval amit akar? Az meg hogy mi van a munkatörvénykönyben az sokkal de sokkal nagyobb dolgokban sem számít még a bíróságon sem. Példa: 1,5millás bértartozásomból 14hónap után kaptam meg 1 millát. a maradék 500 ezret valószínű soha nem kapom meg hiába van jogerős bírósági papírom róla kitörölhetem vele. Igaz ez más ügy mert csődbement a cég de az én követelésem a legkissebb.
2014. ápr. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
munka ügyi jogász Nagyon sokat segíthet,ha nem írtál alá semmit!!!
2014. ápr. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Munkaügyi jogász? Akkor elmondom hogy voltam nála tanácsért hogy mi is legyen mit tegyek nagyon részletesen felvázoltam neki a történetemet és szépen elmondta hogy nesze semmi fogd meg jól. Hogy betámadhat különböző dolgokkal a volt cégemhez de azt is elmondta hogy ez nekem rengeteg pénz hogy ő foglalkozik az ügyemmel csomó utánnajárás meg stb és mire ha esetleg megkapom a pénzem majd mind odaadhatom neki. 40 perc beszélgetésért elkért 5000 ft-ot. Nyilván minden ügy más de én elég sok helyen azt tapasztalom hogy hiába a munkavállalót védi a törvény a munkáltató akkor is azt csinál amit akar. Ha esetleg nyersz ellene akkor még egy pár hónapot megtűr aztán úgyis lapátra tesz hivatalosan és senki nem fog tudni belekötni. Nemrég jött be valami ingyenes unió által támogatott jogi segítségnyújtás de nekem az sem tudott ujat mondani csak amit ők is olvastak a netről amit én is néztem. 1-es voltam.
2014. máj. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!