Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek? Lehet forgácsot...

Szerintetek? Lehet forgácsot tenni a hullámos papagáj alá?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van hörcsögöm és gondoltam rá h lehet-e a papagáj alá rakni forgácsot? Szerintetek? Válaszokat köszke :D
2010. febr. 19. 17:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem! A hullámos alá homokot kell tenni, felcsipegeti az apró kavicsokat, azzal zúzza össze a magokat. Ha nem kap homokot, lassan elpusztul A forgáccsal nem tud semmit kezdeni, max lenyel belőle egy apró darabot és elpusztul tőle!!!
2010. febr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Értem és köszi h elmondtad:) Akk nem rakok alá ;)
2010. febr. 19. 18:16
 3/14 anonim ***** válasza:

Az elsőnek nagyon igaza van, hogy ne forgács legyen alatta, de kicsit túlzásokba esett, mert sosem pusztulna el attól, hogy nem eszik homokot!


A forgácstól sem fog elpusztulni, ha lenyeli, mivel nem olyan hülye, hogy lenyelje! :D

2010. febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősöm állatorvos, ő látott el tanácsokkal a madártartásban. A homok szükséges nekik, mert nem tudja megemészteni a magokat, amiket eszik! Ha nem eszik homokot, a mag egészben benne marad a madárban, a madár lassan felpuffad, aztán el is pusztulhat. Ezt nem kioktatásból írom, én így hallottam, persze lehet nincs igazam. A forgácstól meg lehet nem pusztul el! Azt csak azért írtam, hogy semmiféleképp ne rakjon alá forgácsot!:-)
2010. febr. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszike a válaszokat...és milyen homok kell alá?Segitenétek?:)

2010. febr. 19. 20:21
 6/14 anonim ***** válasza:
Én itt olvastam először ezt, utána olvastam más fórumon, és én azt olvastam hogy akváriumi kvarchomok a legjobb, mert más homoktól esetlegesen fertőzést is kaphat.
2010. febr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ja értem és kösziike
2010. febr. 20. 08:47
 8/14 anonim ***** válasza:
Állatkereskedésekben lehet kapni kifejezetten hullámosoknak homokot! Én 2 kg-t szoktam venni, vitakraft sandy a neve. igaz 600 ft, de sokáig elég. Én hetente kétszer takarítom őket, akkor teszek alájuk friss homokot. Nekem 2 madaram van, szerintem ha neked csak 1 akkor őt elég egy héten egyszer kitakarítani! Hidd el, ez a homok nagyon jó, és 1-1,5 hónapig nekem elég szokott lenni!
2010. febr. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szia! Utolsó válaszoló vagyok. Gondoltam leírom, én hogyan gondozom a madaraimat, hátha tudok segíteni!:) Ugye a homokot már leírtam, viszont szoktam venni nekik mézes, gyümölcsös és tojásos rudat. Azt nagyon szeretik! Veszek nekik vitamincseppeket, kb 200-300 forint és nagyon sokáig elég, mert a vizükbe csak 2-3 cseppet kell rakni! Télen nem, de nyáron mindig berakok nekik egy kis tálat(madármedencét)amiben egész nap pancsolhatnak. Szeretik a sajtot(trapista), a sok gyümölcsöt, főtt tojást, zöldségeket, tyúkhúrt, főtt répát(nyersen csak reszelve tudod adni neki), van csőrkoptatójuk is, tükör, amibe nézegetik magukat, hinta. Ha ezek mind megvannak, a madarad nem fog egyedül unatkozni és biztos, hogy nem fog annyit betegeskedni!(ezt tapasztalatból írom) Sajnos ha unatkozik, hajlamos tépkedni a tollát. Ha ezt látod, akkor vegyél neki egy társat, vagy foglalkozz vele többet(ha van párja akkor nem szóltam)Remélem tudtam segíteni!:) Sok szerencsét a kis madárhoz!:)
2010. febr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon köszönöm h ezt megosztottad velem! :) Máris többet tudok róuk és arról hogyan kell tartani ezt a kis jószágot::):)
2010. febr. 20. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!