Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy kell keltetőgépet építeni?

Nikóc@ kérdése:

Hogy kell keltetőgépet építeni?

Figyelt kérdés

addig eljutottam hogy megvan a megfelelő hűtőszekrény,meg hogy hogyan helyezzem be a polcokat a forgathatóság miatt..eddig a pontig pipa :)

-láttam jó néhány hőfokszabályozót a neten de nem tudom melyiket vegyem meg

-mivel forgassam a levegőt hogy egyenlő legyen a hőmérséklet

-mivel fűtsem?pl olvastam a vasaló talpat az pont van itthon az érdekelne jobban

-hogy kell beszerelni a termosztátot?- mert az is van

ezek a dolgok érdekelnek

negatív kommi meg gúnyolódás nem érdekel,lehetőleg olyanok válaszoljanak akik nem azért vannak fent az oldalon hogy másokat fikázzanak...



2015. ápr. 29. 10:45
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Fölösleges beleinvesztálni az idődet és az anyagiakat egy keltetőgép megépítésébe, mert soha nem fog megfelelően működni! Inkább vegyél egy gyári kisebbet, amit már 15 ezerért be lehet szerezni.


A hőfokot egyenletesen kell tartani 37,8 C fokon, 21 napig, ami a vasalónál ez nem lehetséges, mert előbb-utóbb kiég, addig nem bírja ki, és a hőfokot sem lehet precízen tartani. Nem beszélve az áram fogyasztásról, amit ki tudsz számolni, mennyi költséged lenne benne fölöslegesen, ha a tojások nem kelnek ki.


A tojásokat naponta kétszer meg kell forgatni, ezt nem tudod megtenni anélkül, hogy a hűtőajtót ne nyisd ki, de ha kinyitod, míg megforgatod a tojásokat, addig le is hűlnek, ekkor megint tönkre mehetnek a tojások.


A precíz páratartalmat sem tudod kiszámolni, mert ha túl sok a pára az sem jó, ha túl kevés, az sem jó.


Nagyon nehéz házilag megépíteni keltetőgépet, nem véletlenül nem próbálkozik vele senki. Mert a természetes tojáskeltetővel a tyúkkal nagyon nehéz felvenni a versenyt. Ha megépíted a keltetődet, és a tojások sorozatban tönkremennek, akkor fölöslegesen invesztáltál bele időt, pénzt és energiát. Inkább vegyél gyári keltetőt, ott már minden készen le van gyártva. És ráadásul már elérhető áron hozzá lehet jutni.

2015. ápr. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! A lenti -Keltetőgép építés és keltetéstechnológia- topicban érdeklődj, ott többen vannak, akik már építettek jól működő keltetőt.


[link]

2015. ápr. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm,végre valaki a kérdésemre válaszol nem pedig kioktat...szép napot
2015. ápr. 30. 06:07
 4/4 Egon Noiro ***** válasza:
44%

Nem akarlak kioktatni, de szerintem sem igazán éri meg házilag építgetni. Persze ha akarsz barkácsolni, egészségedre! Ha mégis készet vennél és nem háztáji méretű kellene, próbáld meg a PL-nél, ott nagyobbat is készítenek: [link]


Sok szerencsét az építéshez, és kívánom, hogy sikerüljön!

2015. ápr. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!