Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Aki tartott már kékhomlokú...

Aki tartott már kékhomlokú amazont vagy kék-sárga arát, leírná az általános viselkedésüket?

Figyelt kérdés
Sok helyen utánaolvastam, de szeretnék első kézből olvasni pár véleményt a fent említett madarakról.

2015. ápr. 30. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Az amazonok ivarérettség után (kb 5év) elég agresszívak tudnak lenni. És az erős csőrükkel komoly károkat okozhatnak.



Az arák meg méretüknél fogva sem lakásba való madarak, az hangjukról meg nem is beszélve.

2015. júl. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én ismerem ezeket a madarakat, és a nagypapagájok tartását a tartásukról viszont lemondtam.

Nem tudom , tudok e újat mondani, de ha még érdekel valamilyen válasz, szívesen írok.

2015. júl. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na akkor megpróbálom még egyszer leírni, ami elsőre nem sikerült:

Én ismerem ezeket a madarakat, és a nagypapagájok tartásá, gondozását, fiatalkori szocializációját általánosságban.


A tartásukról viszont lemondtam.

Nem tudom , tudok e újat mondani, de ha még érdekel valamilyen válasz, szívesen írok.

2015. júl. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem van 1 kék-sárga ara-hímem.



Totyi a neve



és 1 sárgabóbitás kakadum,



akit Kokó-nak hívok.



Amazonokkal nincs tapasztalatom, de haveromnak van és volt is.



Nos... A kék-sárga aráról és a s bóbitás kakaduról



általánosan elmondható, h muszáj naponta több órát, de ink félnapokat foglalkozni, különben visítani, rombolni és öncsonkítani fog. Ezt megelőzendő mindennap becézgesd, simogasd, játssz vele, ültesd vállra/kézre. Kézből is etetgesd, ne csak szelídítéskor, már a megszelídülése után is!!!



Sok örömed telhet benne, és cuki, kedves, intelligens társad lehet 1 ilyen nagy madár.

2019. jún. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ja és a kakadu is hím



Meg azt szeretném mondani, h szinte már maguktól megtanulták nálam azt, h csak a ketrecbe kakkanthatnak.

2019. jún. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!