Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nemrég vettem egy nimfát és...

Nemrég vettem egy nimfát és nemtudom, hogy tojó vagy hím. Bár akitől vettem azt monta hím. Én viszont sok olyan tolgot látok benne ami a tojóra utal pl. : csendes, a fején kevés a sárga. Bár még fiatal. Így nem tudom. Ugye nem tojó?

Figyelt kérdés
2014. nov. 5. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Képet róla! :-) Am még lehet szokatlan neki a hely és azért olyan csendes. Miért lenne baj ha mégis tojó lenne? Az is tud szeretni, sőt nekünk 3 van abból egy tojó és ő jobban közeledik.
2014. nov. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%

Hány hónapos?

Mivel fiatal madárról van szó a tollazatát még nem érdemes nézni. A nimfáknál a fiatalkori tollazat ugyanolyan mint a tojók tollazata tehát ha hím ha tojó a madár a tollazata még úgy néz ki mint a tojóké akkor is ha hím.

6-8 hónapos korban a hímek elkezdenek udvarolni. Az udvarlás olyan jellegzetes mozdulatokat és hangokat jelent amiket 99,9%-ban csak a hímek csinálnak.


1 éves korukra nagyjából befejeződik az ivaréréskor kezdődő vedlésük(átvedlenek felnőttkori tollazatra). Ezt a felnőttkori tollazatukat érdemes nézni ha az ember a tollazatukból akarja megállapítani a nemüket.


Jó lenne róla kép vagy ha ismered a színváltozatokat írd meg milyen színváltozatú a nimfád.

2014. nov. 5. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy kell képet küldeni.
2014. nov. 6. 07:00
 4/11 anonim ***** válasza:
Felteszed a gépedre a képeket. Megnézed mekkora helyet foglalnak. Ha nagyobbak mint 1 Mb akkor valamilyen programmal átméretezed őket képernyő méretűre. Aztán a [link] oldalon egyesével megnyitod a képeket és alul a feltöltésre kattintasz. Aztán letekersz az oldal legaljára és a képek melletti direkt link a képhez mondatoknál lévő linkek egészét bemásolod ide a hozzászólásodba.
2014. nov. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2014. nov. 7. 13:12
 6/11 A kérdező kommentje:

[link]

végre köszönöm!

2014. nov. 7. 13:31
 7/11 A kérdező kommentje:
Am nemtom szerintem 4 hónapos. Ja és most meg elkezte a szárnya alol kihúzni a pihéit. Meg azért akarom, hogy fiú legyen, hogy meg tamuljon beszélni.
2014. nov. 7. 15:17
 8/11 anonim ***** válasza:
Pedig lehet h lány. De am nagyon szép! Ha bebizonyosodik h tuti lány akkor vegyél mellé egy fiút. Ketten együtt is lehetnek szelídek. Látom ő szelíd. :-)
2014. nov. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen nagyon szelíd. Csa a hején nem. Mint ha védene valamit.
2014. nov. 7. 15:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Vadszínű. Ennél a színváltozatnál a tojók úgy néznek ki mint ő de ő még azért néz ki tojónak mert fiatal, nem biztos hogy igazából is tojó.

A hímek feje ivaréréskor citromsárgává válik. Már a felnőttkori tollazatra átvedlés közepefele tisztán látni majd a nemét mert ha hím elkezdenek a szürkés fejtollai sárgára cserélődni amitől sárgapöttyös lesz a feje.


Ugye nincs tükör,műmadár vagy hasonló vacak a kalitkájában??? Ezeket szokták általában védeni(viselkedészavar).


A neme megállapításához még türelmesen várnod kell legalább pár hónapot amíg észre nem veszed hogy elkezd megváltozni a viselkedése vagy kezd átvedleni.

2014. nov. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!