Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hova tűnhet hirtelen örvös...

Hova tűnhet hirtelen örvös galamb fióka? (+ velük együtt a szülő örvös galambok is? )

Figyelt kérdés

Kb. most április elején észrevettük, hogy a lakás kertre néző ablaka alatt fészkel egy örvös galamb pár és már a kicsik is kikeltek (2). De meglepődtünk, mert tegnap láttuk, hogy eltűntek. A legrosszabbra gondoltunk rögtön.

Valaki tudja esetleg, miért/hova tűnhettek el? Esetleg máshova fészkeltek? (Sok szarka is van a kertben, de a fiókák kis testét nem láttuk sehol) Szokásuk ilyenfajta vándorlás?



2015. máj. 4. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Már nagyon, nincs okuk a fészekben maradni. Kirepültek, szüleik még egy ideig etetik őket, megtanulnak rendesen repülni, aztán elválnak útjaik.
2015. máj. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jó esetben az amit az első írt. Rosszabb esetben nyest/macska/menyét, vagy bármi hasonló kisragadozó tette el őket láb alól.
2015. máj. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ablak alatt? Hány méter magasan van az az ablak? Valami fal szélén volt a fészek? Gondolom a macska nem tud oda mászni?


A fészek milyen magasan volt? Ha alacsonyan, akkor nagyon félő, hogy valami ragadozó vadász tehett nekik rosszat.


Egyszer egy feketerigó rakott fészket a két méteres vékony ágú sűrű bokor teteje közelben az ágak között. A fiókák kikeltek de aztán elvitte a macska.


Tudom járt arra macs, mert volt amikor éjszaka láttam az ablakból ahogy lopakodik és az ablakból elkezdtem csipogni neki és addig folytattam amíg egészen felmászott, felugrott az ablakpárkányra és akkor kibuggyant belőlem a nevetés, hogy így becsaptam, mielőtt beugrott volna hozzám a bukó ablakon. Aztán csalódottan elment és többet már nem tudtam megtéveszteni. Az vihette el a feketerigókat is később.

2015. máj. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A fészek egy elég magasan lévő fa lombjaiban van, alig láthatóan. Lehet, hogy észrevették macskák is, de nem hiszem, hogy fel tudnának mászni.

2015. máj. 5. 19:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Volt már, amikor lézer pointerrel játszottam macskával. mindig vadul futott a pont után és pillanatok alatt fel tud futni egy fa törzsén a karmait használva. Olyan helyre futott fel, hogy alig hittem. Azt le kellett volna videózni (jókor jut eszembe). A fa teteje felé egy vékonyabb elágazásig felszaladt könnyedén.
2015. máj. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!