Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A galambomnak az almán és a...

A galambomnak az almán és a magokon kívül kéne valami, mert szeretném, hogy változatos eledeleket kapjon. Szerintetek milyen ételt lehet még adni neki?

Figyelt kérdés
Találtam az utcán egy galambot, és még teljesen nem felnőtt, mert "visszamaradt" a repülésben. Így hát ameddig nem éri el a fejlett kort, hogy tudjon repülni befogadtam. De nem tudom, hogy mit adjak neki ennivalót a magokon kívül. Egyik barátnőm azt mondta, hogy jó neki az alma, hát én kipróbáltam és valóban megeszi.

#galamb #almán és magvakon kívül
2015. máj. 5. 14:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A szülők a fiókát a begyükben előemésztett magvakkal táplálják. Az almát, és egyéb zöldséget-gyümölcsöt ne adj neki ! Ha kifejlett lesz, és tud repülni akkor se igazán szoktak galambbal zöldséget, gyümölcsöt vagy zöldeleséget adni. Csak magok. Itt megtalálod a legmegfelelőbb táplálék receptjét: [link]


Egyébként biztos nem beteg, vagy sérült ?

2015. máj. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
Kukacot,mert azt minden madár szereti.
2015. máj. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

A galamb húsféléket nem eszik, inkább a magok jelentik a fő táplálékát. Adhatsz neki búzát és kölest, azt nagyon imádja. Még rendszeresen szokott kapni hántolt napraforgó magot ami sós. Nagyon érdekes, hogy a sótlant próbáltam adni, de azt nem szereti annyira. Ivóvíznem mindig kell előtte lenie, sőt ha van nagyobbedény akkor imád bele menni fürödni. Nyáron ki lehet tenni a vizes fürdő edényt napos helyre, azt nagyon szereti. Bele lehet tenni valami követ, kavicsokat az aljára, hogy jobban meg tudja fogni a lábával. érdemes kézzel kicsit megcsobogtatni előtte a vizet és bele fog menni magától örömmel fürödni.


Kicsi, három napos korától én magam neveltem, először meleg vizes palack mellett ami le volt takarva por rongy darabbal és mellette volt a kicsi kopasz magatehetetlen csibe, ami megint egy puha ruhával volt letakarva, amíg ki nem nőtt a tolla.

A melegvizes palack volt neki a pótanya. Éjszaka is ki kellett cserélni legalább egyszer, amikor kezdett hűlni a víz a zárt Cólás palackban. Kb 38-40 Celziuszos vízzel töltöttem fel és ruhán keresztül érte onnan meleg. A csőrébe nekem kellett beleraknom a kicsi magokat. ha jól emlékszem eleinte csak búzadara és víz keverékével etettem fecskendőből. A begyét finoman megtapintva lehet tudni nagyon kicsi korában, hogy éhes-e. Ha nagyon lapos, akkor etetni kell, ha domborodik, duzzad, akkor jól van lakva.


Még 2008 őszén hoztam be az erkélyről, amikor sokáig nem jött vissza az anyja és elég hűvös volt kint.


Már hat és fél éves és nagyon fejlett erős és okos madár. hatalmas szeretet van benne. Vissza kapom tőle ahogy neveltem. Hozott magának egy lányt és itt élnek velem együtt szabadon, már családtag lett belőle, azért a tanult szabályokat általában betartva. Tudja hova nem mehet és hova kell pottyantani. Az újságpapírokat mindig cserélgetem a pottyantásokkal együtt. Na meg időnként ahol mégis elhagy valamit, ott össze kell szednem utána, de egy házi állattal van tenni való, még ha az egy vadgalamb is.


Amikor ki akar menni és csukva van az ablak, akkor mondja egy megszokott hangon nyögdécselve és kinyitom neki. Amikor meg kinézek, akkor ide repül a vállamra és forogva duruzsolja a fülembe, a nevét, amit turbékolás helyett tanult tőlem, hogy "gyönyörű".


Egyébként kicsi korában megveszett a banánért és a szőlőért, gyümölcsökért de most már rá se tudom venni, hogy megegye. A párja viszont a keserű csokiból imád csemegézni egy két kicsi morzsát. A kifli vagy kenyér morzsákat imádják. Vettem nekik vitamin port és abból szórok kicsit időnként a magokra és az jót tesz a toll fejlődésben. Sőt mostanában Béres Aktivál vitaminból szoktam kicsit levágni és porrá törni, az is jót tesz neki.


Olyan a "Gyönyörű" mint a duracellnyuszi. Amikor kirepül a lányokhoz a ház előtti fűbe, akkor pörög forog előttük fáradhatatlanul és azok meg csak néznek, honnan van ennyi energiája. persze itthon meg várja a neje a tojásoon ülve. Szóval tipikus férfi! :) Jól eszik, azért van ilyen kondiban.


Itt egy videó az én kis gyönyörű galambomról. A fészkét még tőlem is félti. A videón is látszik, hogy elzavar onnan. A fészekben a két tojás csak utánzat műanyag tojás, különben havonta kikelne kettő kisgalamb, amit nem szeretnék, mert az egy év alatt 24 madár, és ha azt nézzük, hogy 2-3 hónapos koruktól már szaporodásra képesek, még be lehet szorozni néhánnyal, mert utána már az így született utódokkal együtt már hatalmas tömeg galamb lenne, ha nem csinálnám ezt a születés szabályozást, hogy a valódi tojások helyére műtojást teszek, amibe vizet töltök és leragasztom a nyílását. Akkor elfogadja sajátjának, csak a frissen tojott tojás helyre kell tenni.


Itt az ígért videó:

https://www.youtube.com/watch?v=bCVcE5OQASo

Nagyon imádjuk egymást! :))

2015. máj. 6. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A galamb nem beteg csak egy kisebb horzsolás van a szárnya alatt, a combja környékén, de az már majdnem begyógyult

2015. máj. 7. 14:12
 5/18 anonim ***** válasza:

Nagyon gyorsan gyógyul a sérülésük, már találtam olyan kisgalambot, amelyiknek szinte szétverte a fején a bőrt teljesen rongyos véresre egy másik kicsinek az apja és behoztam fertőtlenítettem olyan szerrel ami nem csíp. Kb 10 nap alatt, hihetetlenül gyorsan begyógyult neki. Addig itt tartottam a szobában és nyers csirkehús szaga volt napokig, aztán szépen bevarosodott és szinte eltűnt a seb róla. Aztán az a galamb is elrepült.

Szóval gyorsan gyógyulnak.

2015. máj. 8. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást, hogy nagyon gyorsan begyógyul a seb a madáron!
2015. máj. 9. 08:39
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát a galamb elrepült. Megerősödött és elment. Jól meg is sirattam. :'( Az egyik ismerősön azt mondta, hogy majd visszajár néha enni ide. Szerintetek visszajön?
2015. máj. 23. 08:36
 8/18 anonim ***** válasza:

Igen, biztosan.

Ha eddig engedte megfogni magát, akkor ezentúl nem fogja és lassan elidegenedik majd. Amikor felnő (mint nálad), akkor legtöbbször így történik. Viszont mivel megszokta, hogy enni kap rendszeresen, ezért vissza jár majd és ha nem kapna enni és vizet akkor lehet, hogy baja is esne, mert ilyenkor mindig ott keresi az ennivalót ahol megszokta, hogy van. Ha ott nem kap, akkor könnyen lefogyhat. legyengül és baja eshet. Viszont ha csak úgy a szabadba ki teszel eleséget, akkor oda szoknak más galambok is. Legjobb, ha a nevelt galambot beengeded, amíg eszik, ahová nem tud bejárni idegen madár.

2015. máj. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát!

Legtöbbet Gyönyörű galamb gazdája segített.

2016. jan. 17. 18:25
 10/18 anonim ***** válasza:

Köszönöm szépen. :)


kint az erkélyen megint találtam egy fészekben kis galambot december elején. Télen nem nagyon járunk ki és ide jöttek megint. Akkor még nagyon picike volt, akkoriban kelhetett ki. Most lehet talán több mint egy hónapos. A szüleinek adok enni és tudják etetni a kicsit is, habár már magától is csipeget.


Nagyon pici korában is behoztam mindig pár percre és mostanra gyönyörűen repül.

Éppen ma láttam, hogy egy galamb mindenféle akrobatikus repülős mutatványokat csinált, aminek látszólag a műrepüléshez hasonló látványon kívül, látszólag nem volt semmi értelme. Aztán néztem, hogy végül itt az erkélyen szállt le és ő volt a kicsi galamb. Persze adok neki abból a multivitamiból is a kajába, amit mi szedünk, Béres Activált. Nagyon kicsi darabokra csíptem metszőollóval és azokból időnként egy kicsi töredéket szétmorzsolok és a magba keverem, amit a szülei is esznek. Még etetik a kicsit ilyenkor, ha bár már magától is eszik, de azért ki követeli még magának az etetést. Szerintem attól van ilyen jó kondiban.

.


Nappal nem is engedi magát megfogni már, de este meg lehet fogni és be szoktam hozni kicsit. A kezem megszokhatta, mert ott nyugodtam meg ül, nem kell fogni közben, ott nyugodt marad. Még ha megsimogatom, azt is engedi, mert sokszor volt már a kezemben és ott biztonságban érzi magát. A Gyönyörű galambom eleinte nagyon nézte és neki akart menni, sőt a párja meg is akarta volna fogni, hogy megtépje ahogy ismerem de mivel látták, hogy nem szabad bántani, ezért már egyikük sem próbálkozik megtámadni a kis "betolakodót".


Amikor behozom és a kezemen ül, elé teszek magos dobozt és az ujjammal a magokat mozgatom, mint ha az ujjam csipegetné mint egy madár. Akkor a kicsi is csipeget belőle. Megpróbáltam itthon másnak a kezébe adni, de attól megvadul és röpködni kezd. Aztán nem száll le az én kezemre sem, de amikor végül megfogom és érzi, hogy finoman fogom, akkor megnyugszik és el is lehet engedni, már nem repül el. Sőt amikor kiviszem a szüleihez (akik egyébként félnek tőlem), akkor a kicsi nem akar lemenni a kezemről, inkább mászna fel a karomon a vállam felé. Alig tudom letenni oda a helyére ahonnan behoztam. Az egy hungarocell hab doboz széle, ami nem hűti a lábát.


Valahogy már ráérzek mit kíván egy kis galamb és hogyan kell bánni vele, hogy jól érezze magát. A kicsi is érzi, hogy itt jó helyen és biztonságban van a kezemen és a kezemen.


Nagyon cukik ezek a kicsi galambok. Olyan érdekes illata van amíg kicsi. Éppen ma is megpróbáltam rájönni, hogy mire is emlékeztet az illata, a szarvas faggyúra. Olyan fűszeres illat. kicsit emlékeztet a pézsma, ámbra és a szarvasgomba illatára is, de mégsem azonos egyikkel sem. Olyan kicsit bódító fűszeres illat.

2016. jan. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!