Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A galambomnak az almán és a...

A galambomnak az almán és a magokon kívül kéne valami, mert szeretném, hogy változatos eledeleket kapjon. Szerintetek milyen ételt lehet még adni neki?

Figyelt kérdés
Találtam az utcán egy galambot, és még teljesen nem felnőtt, mert "visszamaradt" a repülésben. Így hát ameddig nem éri el a fejlett kort, hogy tudjon repülni befogadtam. De nem tudom, hogy mit adjak neki ennivalót a magokon kívül. Egyik barátnőm azt mondta, hogy jó neki az alma, hát én kipróbáltam és valóban megeszi.

#galamb #almán és magvakon kívül
2015. máj. 5. 14:22
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
És milyen érdekes, mindenki azt gondolná a galambokról, hogy nem valami okos állatok. De most már rájöttem, hogy igen is okosak. Például mikor az erkélyről be akartam menni a szobába, Azúrka felborította az evős tálkáját, mert tudta, hogyha felborítja, akkor visszasöpröm a magokat a tálkába, és még tovább kinn maradok. :)
2016. márc. 18. 19:35
 12/18 anonim ***** válasza:

Még akartam mutatni, arról a kis galambról képet, ami karácsony előtt született az erkélyen eldugott fészekben. Még régebben készültek a képek. Azóta már nem ül a kezemre úgy mint a képen látszik, mert megnőtt és megkomlyodott és tudja, "az ember egy olyan állat fajta akitől félni kell". :)


[link]


[link]

2016. ápr. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szép ez a galamb!

Azúrkáról is küldnék képet, csak sajnos nem tudom, hogy hogyan kell. :(

2016. ápr. 24. 19:11
 14/18 anonim ***** válasza:

A kép feltöltéséhez lehet használni a www.kepfeltoltes.hu oldalt. Azzal megnyitod a képet és az feltöltődik, miután a "feltölt" gombra kattintottál.


Azután több link is megjelenik egymás alatt, különböző formátumban különböző célokra.


Arra kell kattintani, hogy "direkt link a képhez".

Kijelölöd és kimásolod, azután ide beilleszted.


Ha meg akarod jegyezni a kép linkjét, akkor a feltöltés előtt megadhatod az e-mail címed és akkor oda is elküldik a kép netes tárhely címét.


Ilyen a galambom amikor kényelmesen elfekszik mellettem:

[link]


Ez a kis vendég galambról készült kép, amelyik időnként most is meglátogat, de nem engedi megfogni magát:

[link]


Olyan kis aranyos pofája van :)

[link]

2016. ápr. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2016. máj. 13. 19:46
 16/18 anonim ***** válasza:
Aranyos kis "gyerekecske". Azért galambnak már nem gyerek annyira de látszik a teste arányain, hogy nem túl régen született. :)
2016. máj. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Ez már nem mostani kép. Már nem ekkora. Becslések szerint 2015. április 5-e környéke felé született. Május 5-én találtam meg, és július eleje környékén repült el. Azóta néha visszajön, és az erkély tetején a párjával együtt ugrál, de nem jön le a tetőről. Sajnáljuk, hogy nem raktunk a lábára valamilyen szalagot, hogy a ház előtt csipegető galambok közül meg tudtuk volna ismerni, bár lehet, hogy ez akadályozta volna, vagy netán felakad valahova.
2016. máj. 14. 14:01
 18/18 anonim ***** válasza:

Igen, én is azért nem akarok semmit rátenni, habár a hivatalos galambászok tesznek rá gyűrűt. Egyszer még valamelyik korábbi galambnál próbáltam, hogy műanyagból egy kicsit rugalmasan begörbülő darabkát (vékony kábel szigelőből levégott félgyűrűt) rátettem valamelyiknek a lábára. gondoltam, az szabadon tágul és nem okoz gondot de később láttam, mint ha nem lett volna ugyanolyan rózsaszínű a lába amelyiken az rajta volt és inkább levettem mert nem egészséges. Főleg télen ha egyébként is hideg van, akkor lefagyhat a lába ha nincs meg a rendes vérkeringés. Úgy is nagyon sok galambot látok tél után, amelyiknek a lábujjai hiányoznak. nem tudom mi történhetett velük, de el tudom képzelni, ha rá állnak valami mínusz fokos, esetleg még nedves fém lemezre a háztetőn, akkor akár le is fagyhatnak az ujjaik.

Szóval tényleg jobb ha nem.


Az én december eleji születésű galambom fogott magának egy párt, egy fekete kislányt, ha jól láttam. Már ritkábban jön ide enni, de megoldottam, amikor jön akkor ne csődüljön ide az egész galamb sereg. A kis kedvenc már kicsi korában megszokta, hogy az ablak belső sarkába szoktam tenni neki magot és bejön, tudja hol van és ott nyugodtan ehet. A többit meg figyelnem kell közben, hogy kint maradjanak. A (december elején született kicsi, az egy időben még esti vendég) már ismer annyira, hogy nem fél tőlem és azt is megfigyelte, hogy a többieket szoktam csak távol tartani, azért lépek közelebb az ablakhoz amikor eszik és ő nem fél csak a többiek mennek el olyankor. Vajas dobozban tartok itt egy kis magot az ablak közelében és amikor azt meglátja, akkor tudja, hogy kap magot. Amikor még nagyon kicsi volt, akkor a kezemen ült és úgy evett abból a dobozból, hogy közben az ujjammal kevergettem a magot, hogy lássa, az ennivaló. Már megszokta, hogy azt neki adom.


Tényleg nagyon okosak ezek a galambok.

2016. máj. 14. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!