Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lesz egy hullámos papagájom...

Fodor Virág Viktória kérdése:

Lesz egy hullámos papagájom 2015-05-16-án, szombaton, és nem tudom milyen nevet adjak neki. Tudtok adni bőséges választékban papagáj neveket?

Figyelt kérdés

2015. máj. 8. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a személyisége alapján adjatok neki nevet.


Milyen nemű lesz? A színét/mintázatát tudod? (Mármint hogy milyet akarsz)Színek minták alapján rengetegféle nevet lehet adni: PL.Hamu (fekete) Hógolyó (fehér) Citrom (sárga) stb


Gyakran adott (magyar) nevek:


Tojó(lány):Lili, Lilla, Flóra, Citrom, Csacsogó

Hím: Peti, Csíkos, Gyurika, Foltos


Ui. Biztos, hogy csak egyet akarsz? Ha tudsz egy papagájt tartani, tudsz kettőt is!

Két hullámos papagáj ugyanolyan gyorsan szelídül mint egy, kalitkából sem kell sokkal nagyobb, nem is kerül olyan sokkal többe.

Ráadásul (mivel rettentő szociális lények) sokkal bolgogabbak, kiegyensúlyozottabbak, és egészségesebbek lennének ketten, vagy akár csapatban.

2015. máj. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy ismerősöm csapatban tartja a papagájait, és híres emberekről nevezte el őket.

Van közöttük Rocky, Colombo hadnagy, Dr. Nagy Sarolta (a házorvosa), stb...

Szerintem jópofa dolog, és társaságban elmondani a jó poén.

Persze ízlések és pofonok...

A fontosabb az, hogy vegyél egy párt neki. Ahogy fent is írták, társas lény, és bármilyen szép neve is lenne, nem lenne jó neki egyedül...

2015. máj. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat,hát igen,én is kettő papagájt szeretnék,csak anyukám nem engedi,pedig győzködtem többször is.
2015. máj. 8. 18:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak tévhitek a párban tartott papagájokról. Mond anyukádnak nyugodtan, hogy pl. csendesebbek, mivel nem hívogatja folyamatosan a társait az egyik. Szelídebbek, mivel biztonságban érzik magukat, az etetésük pedig tényleg nem drága dolog. Ha nincs társa, akkor napi 4-5 órai foglalkozást igényelnek, és az emberek közül választ társat magának, ami nagyon nem természetes dolog. Ha semmiképp nem sikerülne a dolog, akkor legyen jó nagy kalitkája, lábához mért vékony faágat tegyél be neki, amin állni és kapaszkodni tud, vegyes (!) magon tartsd és minden nap röptesd meg, amikor már megszokott nálatok. (ajtó ablak becsuk!) Semmi tükör és csengő! Sok sikert!
2015. máj. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

a lány papagájom neve az hogy Sziszi

a fiúé pedig hogy Picike Dudu madár

2015. máj. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A macskám neve pedig Kicsi cicamacska fingos (halál komoly)
2015. máj. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mondtam anyukámnak csak az baj,hogy a nyagyijának volt papagája,és neki is egyedül volt és emiatt nem tudom rávenni.
2015. máj. 10. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!