Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit csináljak, ha csíp a...

Mit csináljak, ha csíp a papagájom?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves kis sándor papagájom. A probléma az, hogy csíp. Nem hirtelen, mint mikor egy madár támad, hanem szépen rámászik a kezemre és mintha meg akarná enni. Egyébként aranyos, reptetésnél mindig rajtam marad, a vállamra, fejemre mászik. Ja és azt elfelejtettem mondani, hogy csak a csuklómtól lefelé csíp.

Válaszokat előre is köszönöm!



2015. máj. 7. 13:25
1 2
 1/11 anonim válasza:
54%
Igyál rá tejet, és fejezd be az evését.
2015. máj. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
56%
ne rakd oda a kezed :)
2015. máj. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
21%
Csípj vissza! Mutass neki egy kis dominanciát!
2015. máj. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A tejes komment nagyon jóóóó :)

Mi úgy oldottuk meg, hogy csak akkor akar csípni már, ha valamit nagyon nem akar (pl este nyűgös meg reggel) de előtte "kitátott csőrrel" mutatja, hogy na elég legyen már mert csípés lesz... Az a lényeg hogy ne kapd el a kezed, ha csíp, mert azt látja akkor hogy ő győzött. Ha könnyezik a szemed akkor se. tartsd ott a kezed és látni fogja hogy nem kell félnie és hogy nem módszer a csípés mert nem tudja elérni amit akar. Nálunk ez bevált. Megértette az agyával.

2015. máj. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
0%
Celluxozd ossze a csoret... ;D
2015. máj. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A 4. Válaszolónak nagyon köszönöm :)


Egyébként látszik, hogy milyen jó ez az oldal... 5 válaszból egy normális...

2015. máj. 7. 18:57
 7/11 Vajda Gábor válasza:
100%

Csupa okos agyoniskolázott ember...:D

Igazából nem tudom mert nem Sándor papgájom van (hanem Nimfa és ez is szép darab) és most hiába is jönnék azzal hogy a bizalomhoz idő kell mert ha nem bízna benned akkor nem szállna a válladra se satöbbi...Lehet viszont hogy ez nála valamiféle kézfogáshoz hasonló cselekmény akar lenni...csak neki erősebb a csőre mint a te bőröd ugyebár.Az enyém is ha simogatom a hátát,a csőrével GYENGÉDEN többször megpaskolja a kezemet jelezve hogy tetszik neki a téma.(Nyilván ő is visszasimogatna ha tudna...vagy puszi akar lenni...olyan ari...de neki a csőre a kommunikációs eszköze...)Szerintem felesleges szenvedni,ha nagyon fáj akkor ne tartsd neki a kezed.A többi mozdulat oké hogy máshova mászik.De ami fáj az fáj.Vissza a bizalomhoz...nekem fél év kellett miután megkaptuk hogy ne csípjen mivel nem ismert még,agresszíven közeledett (logikus) aztán megtanulta hogy ettől a kéztől nem kel.Fél évig én is kínlódtam mert sokszor megcsípett akkoris mikor kaját adtam neki de türelemmel és kitartással meggyőztem hogy semmi bajom vele... Győzd meg valahogy hogy ez a csipkedés neked nem jó....Lényeg:Szerintem valahogy a tudtodra akarja adni hogy bízik benned és jó helye van nálad,jól érzi magát...szeret téged...legalábbis ha máshogy nem csíp.És ha azt se agresszíven amit leírtál merthogy azt írtad hogy nem támadás...akkor lehet abban valami amit leírtam....:)

2015. máj. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
És még azt elfelejtettem írni, hogy kesztyűben van a kezem. ezt hanyagoljam és vegyem le inkább?
2015. máj. 7. 20:15
 9/11 anonim válasza:
Én nem értek hozzá, csak vicces kommenteket jöttem olvasni, de basszus... a leglényegesebb infót kihagyod?! Legalábbis gondolom, hogy lényeges. A fenti válaszoló alapján, én azt a következtetést vonom le, ha bízik benned a papagáj, akkor lehet azt akarja, hogy vedd le a kesztyűt, bízz meg benne te is.
2015. máj. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Vajda Gábor válasza:
Nézd már...:D Lehet hogy igaza van...:) De az is lehet hogy játszik a kesztyűvel...érdekesnek találja az ízét vagy valami...ha meg rajtad van a kesztyű,nem írhatod hogy csíp,mert nem érzed...de ha csak csuklótól lefelé csinálja akkor stimmel mert a kesztyű is addig ér jó esetben...láttam már hosszabbat is...az enyém is szeret bizonyos dolgokkal bűvészkedni...például ha ing van rajtam és a mellkasomhoz fogom a madarat szemből egyből keres egy gombot és "harapdálja"...nem tesz kárt benne csak játszik vele...az ékszereket meg a csillogó dolgokat is különösen kedveli.Na akkor átalakítom a véleményem...lehet az előző válaszoló is jót mondott hogy "vedd le a kesztyűt mert nem arra vagyok kiváncsi hanem rád..." és lehet hogy játszik vele.Na most már van lehetőség...válassz...mondjuk tényleg írhattad volna előbb is ezt a dolgot...fontos különbséget látok így már...:)
2015. máj. 8. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!