Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Rizspintyet szeretnék! Mikor...

Rizspintyet szeretnék! Mikor lehet legfiatalabban megvásárolni, hogy még kézhez szokathassam. Mikor kezdenek el repülni a picik és mikor lehet leghamarabb megállapítani a nemüket ( szakértő által? )

Figyelt kérdés
Van valakinek tapasztalata kézzel neveléssel? Hogyan kell mire lenne szükségem? Vagy szelidítéssek kapcsolatban? Lehetséges? Hogyan? Milyen módszerekkel?

2015. máj. 8. 15:10
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem ne te neveld kézzl a fiókákat, hanem eleve kézzel nevelteket vásárolj, sokkal kevesebb macera, ráadásul így olyan ember csinálja, akinek a madarai az élete (jobb esetben), és valószínűleg már nem először csinálja és valószínűleg nagyon jól ért hozzá.


DE! ha nagyon akarod, csinálhatod te is, csak nem tudom kitől veszel ilyen fiatal (pár napos, órás) madarakat, a tenyésztő nem tudom hogy odaadja-e így.


Mikor már rpülnek, elmúltak legalább hat hetesek, így önellátóak, nincs szükségük a szüleik etetésére, vagyis a már nem lehet kézzel nevelni őket.


Szerintem vegyél két kézzel nevelt madarat (bár nem tudom, hogy Magyarországon foglalkozik-e egyáltalán pintyek kézzel nevelésével valaki) azokat már nem kell kézhez szoktatni.

2015. máj. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!