Kezdőoldal » Állatok » Lovak » El tudom kezdeni a természetes...

El tudom kezdeni a természetes lókiképzést? (Csak tényleg a témához értők válaszát várom! )

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves lovam, aki nagyon csak az alap

okat tudja (lovaglás terén).

Nagyon érdekel a természetes lókiképzés, a szabadidomítás, de nem tudom, el tudom-e kezdeni, és ha igen, hogyan.

Nem arra gondoltam, hogy egyből ágaskodni tanítani, meg egyéb trükkökre, mert nem szeretném, ha később a következményekkel kellene bajlódnom, mert valamit elrontok.

Egyszerűen csak szeretném minél természetesebben és szabadabban lovagolni, de nem tudom, ez így lehetséges-e, vagy hogy kezdjek bele.

Mondom, elrontani nem szeretném, így inkább hagyom, ha nem biztos a dolog.

Írjon, aki tudna segíteni. :)



2015. febr. 21. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
38%

Ha minél természetesebben szeretnéd, akkor keress egy jó edzőt, olyat, aki az örkényi lovaglótanárok nyomdokain jár és tanulj tőlük! Garantáltan szuperul belovagolt lovad lesz, egy idő múlva akár egy szál nyakmadzaggal is megbízhatóan tudod majd lovagolni.

Az, hogy ide eljuss, annak nem parelli- és egyéb "természetes" kiképzés feltétele, hanem a lehető legjobban, legpontosabban adagolt,leheletfinom segítségek alkalmazása, azt pedig csak a megfelelő klasszikus képzéssel érheted el. És nem csak a lovat kell képezni, magadat is! Neked is meg kell tanulnod nagyon jól lovagolni!

Egyszerűen nem értem, hogy a fenébe lehet Magyarországon ilyen népszerű a humbugképzés, amikor a fél világ a mi lovastanáraink tanítása szerint képezi a lovait - nem mellesleg sokkal jobban sajnos, mint mi. De amíg nekünk Parelli és hasonlók kellenek, addig más, értelmesebb lovasok minden fellelhető információt megkeresnek, amit csak Némethy,Endrődy, Hazslinszky-Krull és a többiek maguk után hagytak.

2015. febr. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudnád. Bármiféle idomítás ott indul, hogy én eltervezek valamit, és megcsinálom, te viszont még azt se tudod hogy kéne eltervezni, ha ilyen kérdéseket teszel fel. Ha meg fogalmad sincs az egészről, akkor hogy akarod tanítani, amihez már teljesen át kéne látni a folyamatot?! Jóval magasabb szint.

Ad2, az, hoyg a lóval hogy bánsz emberség kérdse és nem technikáé! Láttam én már "természetes" lovast is természetesen kínozni és verni a lovát, ne aggódj. Ők nem szentek, a tévhit ellenére.

2015. febr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy a lovadat bármire is képezni tudd, ahhoz magadat kell képezni. Tudnod kell, hogy mit akarsz elérni és hogyan. A klasszikus lovaglással és kiképzéssel nincsen semmi gond, ha azt valaki következetesen építi fel. Mellesleg egy jól belovagolt ló egy szál nyakmadzaggal is ellovagolható mindenféle átképzés, meg parellizés nélkül.

A helyedben arra fektetném a hangsúlyt, hogy minél jobbam megtanuljak lovagolni, idomítani és emellé még rengeteg elméleti dolgot is magamba szívnék, lehetőleg minél jobb edzőktől, mert ezeket a későbbiekben már a saját lovadon, lovaidon is tudod kamatoztatni.

Ismerek olyat, aki klasszikus képzéssel lovagolta be a lovait, mindegyik tiszteli, szereti és bizalommal követi. Nem mondom, hogy a parelli rossz dolog lenne, de messze nem olyan alapos, inkább másra fekteti a hangsúlyt.

Ráadásul a trükktanítás nem összekeverendő a parellizéssel.

2015. febr. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Jól van, nem kell rögtön leharapni a fejét. Előtte én is tuti megkérdezném, hogy tudom-e.

Ha szabadonidomítan akarsz, akkor kezd a 7 játékkal. Ha ezt mind végig csinálod, akkor már vagy valahol. Elindultál az úton, ahonnan lehet tovább folytatni.

Halkan megsúgom, hogy a legtöbben, akik olyan nagy szabadonidomítók akarnak lenni, azok a 2-3. játék körül abbahagyják, mert ez sem egy-két napos munka.


Amúgy jót mosolyogtam azon , hogy csak témához illők írjanak. Egy anonim oldalon, ahol név meg miegyéb nélkül írkálnak kislányok, akik még a mesékben élnek, aligha lehetne vakon bízni.

2015. máj. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nyilván nem erre alapoznám a lovam képzését, és HA valami oknál fogva mégis egy elrontott ló lenne belőle, nem végezné a vágóhídon, csak hogy mindenkit megnyugtassak. :)
2015. máj. 16. 14:37
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Persze, annyiban igaz, hogy nem csak parelli létezik,és klasszikus stílusban is lehet jól kiképezni egy lovat, ÉS KELL IS, de most amúgy sem az volt a kérdés.

Szóval szerezed be a szabadonidomításhoz szükséges cuccokat, kötőfék meg miegyéb, és vágj bele!

2015. máj. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A lóval bármit elérhetsz csak akarnod kell. A trükköknek és a szabadidomítasnak semmi közük egymáshoz. Kezdd aval hogy követés meg ilyenek. Tedd rá földről pl a csomózott kötőféket ésirányítsd aval földről ha már megy próbáld a hátáról is de csak karámban elsőre. El kell teljen egy jó idő mire ellovagolhatod majd bárhol bármikor akár egy kötőfékkel is.Sok sikert!
2016. ápr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!