Kezdőoldal » Állatok » Madarak » SOS! Hogyan lehet röpképes...

SOS! Hogyan lehet röpképes állapotáig életben tartani, illetve felnevelni egy cinege fiókát?

Figyelt kérdés

Ma a padláson járva találtam egy röpképtelen, de a tollazata alapján cinege fiókának tűnő kismadarat. Fent hagyni nem mertem, mert már egészen belegabalyodott szegényke a fent hömpölygő nyárfaszöszökbe. Az udvar nem biztonságos, mert a macskánk minden potenciális prédát elpusztít és elfogyaszt. Kerestem fent a fészket, amiből kieshetett, de nem találtam semmit. Mivel esetlenül, de a földön tud vánszorogni, nem is tudom, hogy a padlás melyik részén keressem.

Csontkukaccal próbáltam megetetni, de nem fogadta el. Ha ez is megfelelő táplálék a számára, nem túrnék földigiliszta után. Szerintem még az ijedtség miatt nem fogadja el. Minden ötletet szívesen fogadok a megmentéséhez.

Van szüksége külön folyadékra vagy táplálékban lévő elég számára. Mennyi ideje van arra, hogy táplálkozzon?

Van esély a megmentésére?



2015. máj. 14. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Keresd meg a legközelebbi állatorvost. Ő megnézi a madarat és ad tanácsot
2015. máj. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Helyzetjelentés:

Elfogadta a csontkukacot, be is tolt vagy ötöt, eddig. Állatorvos most nem nagyon van a közelben elérhető.


Az állatorvos holnap jöhet szóba, csak húzza ki addig. Így, hogy evett már bizakodó vagyok.

2015. máj. 14. 21:17
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hozzaertel mar? Ugy ertem, hogy a szagod rakerulhetett mar? Mert ha igen, akkor tenyleg neked kell vigyaznod ra, mert az anyja mar nem fogja ugy felnevelni. Az allatorvost tenyleg meg kell majd probalnod.
2015. máj. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

próbálj meg neki vizet is adni, hiszen innia is kell

https://www.youtube.com/watch?v=5SFHTz1fC_Y

2015. máj. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, valószínűleg emberszagú a lelkem. De gyorsan kellett cselekedni, mert a macskától féltettem.

Épp az imént olvastam, hogy naponta 360 alkalommal ad nekik enni a költőpár. Ezt nem valószínű, hogy tudom biztosítani, de bízom benne, hogy a csonti van olyan tartalmas, hogy felér jónéhány szúnyoggal. :)

Az itatás tuti? A szüleik is visznek vizet a fiókáknak? A táplálék nedvességtartalma nem elegendő?

2015. máj. 14. 22:02
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, de minden állat iszik, legyen akármennyi idős, sürgősen fel kéne keresni egy szakembert
2015. máj. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Néhány csepp vizet elfogadott páromtól még a kukacok előtt. Facebookon írtam egy madárkórháznak, remélem, hogy holnap még nem lesz késő bevinni. De úgy tűnt, hogy szépen elvan, miután megnyugodott és evett.

Kezdek bizakodó lenni.Köszönöm a tippeket.

2015. máj. 14. 22:40
 8/11 anonim ***** válasza:

Mikor kicsi voltam, sokszor leestek a fecskefészkek, így a szüleim nevelték fel a kicsiket, akik a fészekből kiesve a virágágyásban landoltak (nem volt jó a tapasztás, vagy nem tudom). :/ Akinek nagyobb körme van, kinyitja a fióka csőrét, a másik szemöldökcsipesszel beleteszi a csontkukacot. Ezt addig csináljátok, amíg úgy látjátok, elég neki. Az itatást fecskendővel oldottuk meg. Szintén az egyik ember szétnyitja a csőrét, a másik lassan fecskendezi be a vizet. Egyszerre csak keveset! :)

Mi dobozba tettük, viszont ahogy kezdett tollasodni, próbálgatta a szárnyát, tehát lehet, hogy tanácsosabb erre az időre egy kalitkát beszerezni, nehogy a lakásban (vagy ahol tartjátok) kirepüljön. Amikor már elég tollas, magától próbálgatni fogja majd a szárnyait, tőlünk első kiengedésre elrepültek a fiókák (bár a röpképük nem hasonlított a szülőkére, mert nagyon csapkodtak, nem használták ki a légáramlatokat). Viszont tudtak repülni, csak gondolom, kis idő kellett, amíg feltérképezik a praktikákat. :)

Remélem, segítettem.

2015. máj. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
egyébként telefonon is lehet segítséget kérni, addig, amíg nem tudtok személyesen elmenni, és legalább addig is előrébb vagytok, jobb, mint a sötétben tapogatózás
2015. máj. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
0%
Szerintem add oda másnak mert szomorú leszel ha meghal
2015. máj. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!