Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen fajta madár az, ami...

Milyen fajta madár az, ami kattogós hangot ad ki és egy helyben is tud repülni, mint a kolibri?

Figyelt kérdés

2015. máj. 17. 13:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Melyik légykapófélének van még kattogós hangja, ami annyira gyakori, hogy egy szimpla udvaron előfordul?


Csak kérdezem, mert érdekel.

2015. máj. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Ki mit ért kattogó hang alatt, vagyis amit hall mennyire kattogás vagy hasonló, ez is jó kérdés, szóval úgysem tudjuk mit hallott pontosan a kérdező.


Én sem ismerem annyira a különböző madárfajokat, de nálunk is van egy hely, ahol elég furán röpködnek a madarak, és mintha pillanatra egy helyben repülnének. Megfigyeltem, hogy legyeket és más repülő rovarokat fognak el olyankor.

Akkor én is nekiálltam guglizni, hogy milyen madár az.

A rozsdafarkút magamtól is felismerem, az a helyzet, hogy nem azt láttam. De nem tudnám megmondani mit, mert olyan semmilyen szürkés-barnás nem is tudom milyen színe volt a zoknak, akiket láttam, hogy nem tudtam beazonosítani, csak odáig jutottam, h valószínű egy légykapóféle lehet....

2015. máj. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 dittis válasza:
Nálunk rozsdafarku tojo nevelgeti fiokáit !Egyfolytában kattog,minden katt után egy magas sipolás!Egy helyben is képes repülni!Folyton csinálja!
2015. júl. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Én is, a hintaágyban ülve bámultam, ahogyan egy madár “egy helyben” repült egy pillanat erejéig.

2-3 napig figyeltem a kertben a madarakat, míg megint észrevettem, és, ahogy feljebb is írtak egy házi rozsdafarkú volt.

10-es, a házi rozsdafarkú a légykapó félék közé tartozik:)


Egy szó mint száz, valószínű egy rozsdafarkú kapott egy el legyet vagy egy rovarfajtát.


Ui.: A tojónak és a hímnek más hangja van?

Ha jól vettem észre a hímnek kattogó, míg a tojónak..hm..más :D

2021. jún. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!