Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van olyan papír amit betehetek...

Van olyan papír amit betehetek a kalitka aljába?

Figyelt kérdés
Most madár homokot használok de új munkám van és gyorsítani szeretnék a napi takarításos rutinon.Hullámos papagájaim vannak újságpapírt nem merem, mert mindent megrágnak.Köszönök minden segítséget.

#hullámos papagáj #gyors takarítás #homok helyet
2015. máj. 30. 17:53
 1/7 anonim válasza:
Szerintem nyugodtan beteheted az újságpapírt. Az enyéimnek semmi bajuk nincs tőle, pedig már 12 éve, hogy azt teszek alájuk.
2015. máj. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pedig mindenki azt tesz. Arra kell egy kis homok.
2015. máj. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Madárhomokot semmiképp nem célszerű a kalitka aljába tenni. A madáhomok egyetlen funkciója az, hogy a papagáj eszik belőle, és az apró kövek és kagylódarabok segítik az emésztést. Ha a homokot a kalit aljába teszed, a madár rá fog üríteni, így mikor eszik a homokból, előfurdulhat, hogy a saját ürüléket is a csőrébe kerül, vagy le is nyeli, ez pedig komoly betegségekhez vezethet. ( Emellet takarítani is nehéz)


A legjobb az, hogy ha a kalitka aljába nem fényes, friss újságpapírt teszel, és egy külön tálkába madárhomokot. Így könnyű takarítani, és a madarak is egyészségesek maradnak. Amennyiben rágják az újságpapírt, érdemes ponthegesztett dróthálót pár centiméteres magasságban az újság fölé tenni, hogy ne tudjá elérni a papírt.

2015. máj. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én évtizedek óta madárhomokot teszek a kalitka aljába, szerintem ez a leghigiénikusabb és a takarítása pofon egyszerű. Nem is értem, hogy az előttem írók azt írták, hogy nehéz a homokot takarítani. Kiöntöm a használt homokot, beteszem az újat. Mi ebben a nehéz? A madár a természetben nem találkozik újságpapírral és mindig arra kell törekedni, hogy a természetes élőhelyéhez, életviteléhez hasonló körülményeket teremtsünk. A papagáj mindig abból a homokból eszik, ami teljesen tiszta, tehát mindig megkeresi azt a sarkot, ahová nem ürített és az ott található homokból csipeget. És nyilván mindig kap tiszta homokot. Én a kalitka alját mindig befújom atkátlanító spray-el és arra teszem a homokot, soha nem voltak betegek a madaraim. A papírt semmiképpen sem ajánlom!
2015. máj. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Nekem méretre vágott linóleum van a kalitka alján. Kiveszem, lemosom és kész. Sokkal kulturáltabb. A homokot én sem szórom a kalitka aljára mégpedig azért mert amikor röpködnek, ne verjék fel vele a port. Etető tálkában van felakasztva, onnan eszik és higiénikusabb is.
2015. máj. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Újságpapír a kalitka méretére szabva - tv magazinos, ami eleve vastagabb, füzetszerű, nagyméretű, azt csak ki kell cserélni és kész. Madár nem megy le úgysem. Madárhomok külön van fenn tálkában azt csipegeti ha kell.

AZ a baj ha lentre teszed a madárhomokot: a madár emésztéséhez kell, muszáj lesz lemennie, hogy beszerezze és az ürüléből kell beszereznie a neki szükséges homokot! Ez nagyon rossz. Külön tálka legyen fenn akkor pluszban. A madár nem macska, hogy a homokot csak piszkításra használja. Ő eszi.

2015. máj. 31. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Leve2004 válasza:
Én szerintem újságpapír is jó lesz
2015. jún. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!