Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék hím hullámos papagáj...

Szeretnék hím hullámos papagájom mellé még egy hímet, de a jelenlegi nem szelíd. Várjak még a mÁsik papagáj megvételével? (lent)

Figyelt kérdés
1 hónapja van nálunk,az elején én rontottam el. Még nem volt szelíd két hét után kiengedtem, utána meg kellett fogni nekem, de a kezem se csípte meg. Utána már evett a kezemből az ujjamon ülve . Mivel mikor hazahoztuk már elég nagy körme volt, utána mégegyszer meg kellett fogni, mikor elérkezettnek láttam az időt hogy levágjuk a karmait. Persze akkor nem én fogtam, de nagyon félt utána a kéztől. Jelenleg ráül az ujjamra, de le kell fogni a lábát ha vissza akarom rakni a kalitba,különben elrepül. Ha kettő lesz akkor már félek mindkettő vad lesz, mert már nem szorulnak az ember társaságára hiszen lenne fajtársuk...

2015. jún. 7. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem természetes ha hímet akarsz venni. Anno nekem is így tanácsolták mert nem akartam fiókákat - AZt mondták - ha még egy hímet veszel - egy lesz belőlük. azaz egyik a másikat kikészíti, rosszabb esetben egy sérült és egy döglött papagájod marad. Ezt megjegyeztem. Egy hím egy nőstény párosítás az ideális.
2015. jún. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A másik dolog: ha egy ülőrúd fából van, nem műanyagból és elég nagy, a madár körmei fiatal korában megfelelően kopnak. Jesszus, még jó hogy fél az a szerencsétlen pára. Nem kell a körmeit fiatal korban vágni! Csak akkor ha már látod, hogy akadályozza. Másznak ezek rúdról le és fel, kopik az természetesen. Le kell fogni a lábát? ... Próbáld már ki: menj be az oroszlánketrecbe és kötözd le a lábaidat- azt érzi a madár. Ne haragudj, de többet kellene olvasnod a madártartásról, mert ez a madár kínzása egyelőre. Mi van ha kificamodik a lába amikor menekülni akar?

Kérlek, ne erőltesd a kezességet. Minden madár más. Nekem pl 3-4 hónap volt ami után elviselte a kezem és rászállt. Én úgy értettem meg magam vele, hogy benyúltam a kalitba kölessel tele kézzel és amikor éhes volt, evett a kezemből. Látta hogy nem fogdosom, így nincs félnivalója. Egyébként a legtöbb madár rühelli a simogatást.

2015. jún. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én egy ellenkező nemű párt akartam, de mikor megszínesedett a viszhártyájuk, kiderült, hogy két hím:S Hobbitenyésztőtől vettem, nem tudom, szándékosan "vert-e át" vagy "elnézte"... Mindegy. A lényeg az, hogy az én két hímem nagyon jól megvan egymással, semmi viszálykodás nincsen. Ettől függetlenül persze nyilván jobb egy "igazi" pár.

Mindenképp vegyél neki társat, a kézhez szoktatást meg ne erőltesd! Ha pedig a két madár egymással van el helyetted, akkor meg örülj neki, hogy jól érzik magukat együtt és "csak" nézegesd őket:) Nekik úgy a jobb, ha a fajtársuk van mellettük. Légy önzetlen:)

2015. jún. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez tényleg rossz kezdés volt, de ne add fel! Vedd meg nyugodtan a másikat, valóban jobb lenne egy kislányt neki, és ha nem bántod, szépen megnyugszanak pár hét alatt. Aztán ha megszokták a környezetüket együtt lehet röptetni őket. Legyen jó nagy kalijuk és viszonylag magas helyre tegyed, és szereld fel természetes dolgokkal. Faágak, toboz..stb..

A kézhez szokást tényleg nem kellene erőltetni, nem természetes.

2015. jún. 8. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
De mit tegyek, ha szerencsétlen madár már a hetedik röptetésnél se találja meg a kalitkáját?... ha meg visszarakom őket kellemetlenséget okoznék neki. Fiókákat nem akarok, meg amúgy is, mi van ha szegnéy hím udvarol a tojó meg egyszerűen utálja és nem veszi figyelembe. Először énis lányt akartam venni neki, de mondták többen is,hogy inkább hímet vegyek, mert a fiókákkal nem tudnék mit kezdeni. Az első válasz hülyeség, két hím tökéletesen meg van együtt, több ismerősöm tartja így,
2015. jún. 8. 17:28
 6/8 A kérdező kommentje:
Már nem azért de némelyik válasz nagyon rosszul esett. Kezdő vagyok,legelső madaram. Van olyan kezdő,aki mindent tökéletesen csinál? Nem. Amúgy a vérerek kilátszódnak a körmén, na a vérerek után volt még fagy fél centi vagy több is.. Aztán, a kézhez szoktatás alap dolog, hogy ne féljen az emberi kéztől... ismersz olyan papagájost, aki nem tenyésztésnek,hanem kedvtelésből tart madarat, és még a kezéből sem eszik? Hát nem hinném. Egyébként állatorvosnál is muszáj megfogni a madarat, akár tetszik neki, akár nem. Arra senki sem mondja hogy állatkínzás...Egyébként 4 éven keresztül olvasgattam könyveket, netet, mire végre felkészültnek találtam magam egy papagájhoz. (Úgy látszik,nem sikerült.) Van fürdetője, fa ülőrúdja, nem kis, színes kalitkája van... csőrkoptató,madárhomok. Tudom,minek raktam föl a kérdést ha "okosabbnak gondolom magam" . de semmi baj továbbra is várom a válaszokat,csak leírtam a véleményemet. És most kb 2 hónapig ne nyúljak hozzá hogy visszanyerje a bizalmamat?..
2015. jún. 8. 17:47
 7/8 anonim ***** válasza:

Abban igazad van, hogy mindenki követhet el hibákat, amiért nem letolás jár, hanem jótanács, hogy javítsa ki (ha ki akarja javítani, az már pozitívum)

Nem kekeckedésből írom, de...

"ismersz olyan papagájost, aki kedvtelésből tart madarat, és még a kezéből sem eszik?"

...igen, itt vagyok én, 3. válaszoló. Az elején próbálkoztam, de nagyon félénkek voltak, és nem erőltettem. Nekem elég, ha elnézem őket.

2015. jún. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Állatot fogságban tartani nem könnyű dolog. Ez minden állatra igaz. Az alapelv az, hogy ha már fogságban tartjuk, akkor próbáljuk meg ezt úgy tenni, hogy az állat a lehető legkevésbé vegye ezt észre. Ezt csak úgy lehet megtenni, ha igyekszünk számára a lehető legtermészetesebb körülményeket biztosítani. A kézhez szoktatás például nem az. Ezt te szeretnéd nem ők! Ez neked lenne jó, nem nekik. De nincs ezzel olyan nagy baj, ha ragaszkodsz hozzá magadhoz szoktathatod őket.Viszont ha elvárod, hogy a kedvedre tegyenek, legalább adj elég időt nekik hozzá és ne légy türelmetlen. Lehet, hogy néhány válasz rosszul esett, de négy év kutató munka után csak a kérdésedben megemlítettél 4-5 alapvető hibát. De mivel önkritikát gyakoroltál és ezt beláttad, ezért nem térnék ki rá. Továbbra is kislányt javasolnék neki, fogságban nem olyan szaporák. Sok sikert!
2015. jún. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!