Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Két hullámos papagáj mennyit...

Két hullámos papagáj mennyit koszít nektek? Nekem rengeteget egy nap alatt.

Figyelt kérdés
amikor még csak egy volt, akkor még érezhető se volt az az egy papagáj. De most hogy kettő van így szörnyű.

2015. jún. 25. 08:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Mennyi időnként takarítjátok?
2015. jún. 25. 08:56
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem egy nimfám volt, nála 1-3 naponta cseréltem az újságot meg a homokot a ketrec alján.
2015. jún. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól is függ, mekkora a kalitka és hogy "védekezel" a kosz ellen.


Nekem 2 hullámosom van, 0,5m3-es kalitkában. A kalitka alsó 25 cm-ét körbefogtam plexilappal, és a kalitka alsó lécéhez rögzítettem az etetőt. Persze így is hull ki mag, és a toll is száll. Az első 9 hónapban ott volt a kisseprű-lapát a kezem ügyében, de akkor átálltam a porszívóra, ott tartom a porszívót a kalitka alatt lévő bútor mögött, így nem is látszik.


Így csak napi 2-3 perc tisztítás kell. Én a kalitka alján lévő homokból is naponta kiszedem a koszt, és a kalitka körül is naponta porszívózok. Ki lehet bírni.


VISZONT van egy 40*60-as pótkalitkám (arra az esetre, ha elutaznánk vagy ha nagytakarítom a nagy kalitkát. Amikor abban vannak egy-egy napot, sokkal, de sokkal több koszt kell összetakarítani, mint amikor a rendes helyükön vannak. Nem is csoda, abban a kicsiben pár szárnycsapás, és repül szanaszét minden:(

2015. jún. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. jún. 25. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!