Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A Hullámos Papagáj mennyire...

A Hullámos Papagáj mennyire szemetel?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék tartani hullámos papagájt csak a szüleim nem engedik mer állítólag fél méteres körzetben minden tiszta magos.(gyerekkori tapasztalat)

2015. jún. 22. 17:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Volt vele kosz bőven és még a könyveket is szétrágta.
2015. jún. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors választ

:( De sajnos ez rossz hír :(

2015. jún. 22. 17:22
 3/15 A kérdező kommentje:

És még egy kérdés:

Párban reggelenként és esténként hangosak lennének?

Mennyire?

2015. jún. 22. 17:31
 4/15 anonim ***** válasza:
Esténként mi letakartuk őket és akkor csendben voltak, nappal volt egy kis hangzavar. :-)
2015. jún. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Ez igaz. A magokat megtörik, a maghéjat pedig szétköpködik.


Ez mérsékelhetők magfogóval, és közvetlenül magfogó fölé helyezett etetőtállal. Így a hulladék többsége a kalitkában marad.

2015. jún. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Sajnos én is csak rossz hírekkel szolgálhatok. A hullámosak nagyon aranyosak, de tényleg sokat szemetelnek. Amivel csökkenteni lehet a koszt:

- nagy kalitka / szobai röpde, ezekből kevesebb kosz jön ki. Egy kisebb kalitkában 2 szárnycsapás, és minden száll:(

- körbe kell venni valamivel a kalitka alsó részét. Én 25 cm magasságig plexilapokkal vettem körbe az én kalitkám, és a kalitka aljában teszem ki az ennivalót (így is jön ki mag). Esetleg lehet különleges, vitrinszerű kalitkát venni, ott csak az a nehéz, hogy megfelelő szellőzésű legyen + nekem nem szimpatikus, hogy a madarak üveg mögé vannak zárva + nyáron jobban felmelegszik. Meg persze az ilyen kalitkák sokkal drágábbak:(

- Könnyen tisztítható legyen a kalitka környéke (legjobb a kő vagy parkett). Minden nap fel kell söpörni / porszívózni, legyen ott a porszívó a kalitka mellett.

Így azért eléggé kordában lehet tartani a szemetelést, de a kiengedésről még így sem beszéltünk, ha kiengeded, akkor

- madárbiztossá kell tenni a szobát

- bizony bárhová piszkolhat:( - ilyenkor a legjobb azonnal feltörölni pl. papírtörlővel.

2015. jún. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Lenne velük a szoba takarításán kívül is elég dolgod, a kalit aljában levő tálcán a homokot rendszeresen cserélni kell, etetőket és itatókat naponta kimosni, és naponta reptetni őket, eközben is csinálnak egy kis koszt, azután visszavarázsolni őket a kalitba. Friss zöldet szedni, tyukhúrt szeretik, lágyeleséget elkészíteni, stb.
2015. jún. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Este csönd van, reggel változó. A múlt héten pl. általában 7-kor keltettek, de 2-szer már 5-kor kezdték a műsort :S
2015. jún. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Párban sokkal halkabbak, mint egyedül. Csak halkan csipognak.

Akkor kezdik el mondani a magukét, amikor világos lesz a szobában, tehát amikor felhúzzátok a redőnyöket, vagy valamilyen módon beengeditek a fényt a szobába.

Ha az ablak nincs semmilyen módon eltakarva, akkor a nappal kelnek.

2015. jún. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a rengeteg választ 20 perc alatt :)
2015. jún. 22. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!