Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Vettem egy kb 3 hónapos Nimfa...

Dodoka28 kérdése:

Vettem egy kb 3 hónapos Nimfa és egy kb 3 hónapos énekes papagájt annyira nem félnek de hogyan lehetne megszelídíteni őket? Ha valaki részletesebben leírná megköszönném!

Figyelt kérdés

Arra gondolok hogy az ujjamra ül vállamra stb :)

Megoldható?



2015. jún. 26. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyes madaraknál sok másnál kevés idő kell hozzát. Kell sok türelem. Az én nimfám 3 nap alatt szelidült meg. Sokat beszélsz hozzájuk. De nem ijesztheted meg őket. Próbáld megetetni őket rácson keresztül salátával. Ha eszik akkor berakod a kezed, lassan ne ijedjenek meg és úgy eteted őket. Ha úgy is elfogadják akkor hagyd hogy ki üljenek az ajtóba és úgy eteted őket. Az ujjad legyen közel hozzájuk hátha rá ülnek. Röptesd őket sokat és mindig legyen nálad valami finomság. Semmi hirtelen mozdulat. Legyél kreatív találj ki modszert a madár személyiségéhez mérten. A hasuk a legfontosabb. Csak kajával lehet őket megszelidíteni. Az egyik madaram 3 nap alatt a másik 1 év alatt sem. Ez változó.
2015. jún. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm amúgy ha benyulok a rácson elkezd csipkedni,de 10másodperc után lenyugszik és nem nagyon zavarja ha ott van az ujjam az énekes macerásabb mert az ha közelebb akarok lassan nyúlni akkor elrepül rögtön
2015. jún. 26. 18:37
 3/5 anonim ***** válasza:
Most nekem is előkell vennem minden tudásom mert kaptam egy hullámost. Úgy néz ki hogy szerncsém van mertm már keresi a társaságom már az első nap.
2015. júl. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Az jó :D Én nem haladok rosszul :P csokszor kijönnek és akkor ide ülnek hozzám közel és érdeklődve nézik mit csinálok :D
2015. júl. 8. 20:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Az jó. Ha már nem fél annyira akkor lassn már a kezeden fog ülni. Apukám hullámosai sosem voltak szelidek és hogy megsimogathassuk, éjszaka mikor aludtak levettük a alitka tetejét és lehetett őket dögönyözni mert nem menekültek el. Neked nem ajánlom mert ezel romba lehet dönteni az egészet.
2015. júl. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!