Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tanítsam meg a papagájt...

Hogyan tanítsam meg a papagájt beszélni?

Figyelt kérdés
Vettünk egy papagájt, és ma hozzák hozzánk. Még egészen kicsik. 2 hetesek. Én már most szándékozom elkezdeni megtanítani beszélni. Persze, csak ilyen alap szavakat. Mint a lány papagájnak a neve Lili lesz, ezért a Lili szót próbálom megtanítani vele. A fiú papagájnak még nevet sem tudok, ha tudtok valami jó nevet, akkor azt leírnátok? Köszi! És egyátalán hogy kezdjek hozzá a szavak meg tanításához?

2015. júl. 3. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

ha csak a beszélés miatt vetted meg, akkor előre sajnálom.

nem biztos, hogy mindegyik papagáj faj "beszél". de ha sokat van társaságban, hallja akár a ti hangotakat vagy direkt hozzá beszélsz akkor lehet szerencséd. de lehet, hogy csak hangokat fog kiadni. nem lehet tudni

2015. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

1. Milyen fajta papagáj? Egy hullámos papagáj párnak merőben mások az igényei, máshogy lehet tanítani, mint mondjuk két fokföldi papagájt.


2.Két hetes fióka?!? Titeket vagy nagyon becsaptak, vagy nagyon értetek a tokos korban lévő papagájfiókák kézzel/ injekciós tűvel való neveléséhez és későbbi szülők által nevelt madarak közötti, tágas röpdében történő szocializációjához.

Két hetes papagáj még tényleg NAGYON fiatal. Még pár óránként kell etetni speciális kézzelneveő táppal.


Mert pl. hullámos papagáj viszonylag gyorsan önállósodik, és esetleg már 5 hetes korában képes egyedül táplálkozni is. Ehhez képest, ha mondjuk nagypapagájt (pl. kakadut) vettetek, azt még legalább féléves koráig nevelnetek kell.

Szóval biztos, hogy a kikeléstól, és nem a kirepüléstől számolva két hetes papagájt vettetek?


3. Én sajnos nem tudok sokat a papagájokat beszédre tanításáról, de ez a három oldalas cikk mindent elmond szerintem:

[link] -Én is kiemelném, hogy a legfontosabb a folyamatos, gyakori ismétlés.

2015. júl. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kiegészíteném az elsőt:

A hangutánzás teljesen egyedfüggő. Van olyan jákó, ami soha életében nem tanul meg szinte semmilyen hangot utánozni, és olyan nimfa, ami mindent eltanul. Lehet, hogy akárhogy próbáljátok tanítani a madaraitokat, nem fognak soha semmilyen módon megnyilvánulni, és lehet hogy csak úgy ragadni fognak rá a szavak.


Csak azért, hogy beszéljen, tényleg nem érdemes papagájt venni, ezt remélem tudtátok, és remélem hogy nem ezért ruháztatok be rájuk.

Itt már írtam erről bővebben:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__6862689-mely..


Jó madarazást Nektek!

2015. júl. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És nem, nem azért vettük, hogy beszélni tanítsuk meg őket. Hanem azért vettük meg őket, mert imádjuk nézni őket, hogy milyen szép színesek, és mindig beszélgetnek egymáshoz. Még ezek nem beszéltek, de az előző 2 papagájunk egész nap csak egymáshoz beszéltek. Véletlen nem tudjátok hogy hogyan lehet meg külömböztetni hogy melyik a fiú, és melyik a lány? Mert mi úgy tudjuk, hogy egy fiút és egy lányt vettünk.
2015. júl. 3. 16:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Tudni kéne, hogy milyen papagáj. Vanna fajok, amelyeknél már ránétésre megállapíthtó, melyik a hím és melyik a tojó egyed, de vannak, amiknél csak orvosi vizsgálatokkal lehet megállapítani.


És bocsánat de tényleg biztos, hogy két hetesek? Nem két hónaposak mondjuk?

2015. júl. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekünk azt mondták hogy 2 hetesek. De most hogy mondjátok, hogy akkor még pihéknek kellene rajtuk lenni, ezért tudjuk hogy biztos nem 2 hetesek! Nem tudjuk hogy mennyi idősek! De amúgy 2. napja vannak nálunk, és már egész beszédesek!
2015. júl. 4. 08:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Érzem, hogy le leszek pontozva, de mindegy.


Harmadszorra is megismételném a kérdésem: Milyen fajat papagáj? Csak úgy tudunk segíteni a nemek megállapításában, illetev a madarak tanításásban, ha tudjuk, milyen fajtájúak.


Én továbbra se hinném el, hogy két hetes papagájokat kaptatok. Azok így néznek ki,( és mint mondtam, még páróránként kell eteni őket speciális kézzel nevelő táppal): [link]

2015. júl. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerintem már említettem hogy hullámos papagájok!
2015. júl. 5. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!