Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 1. Fogja gondozni az anyja?...

1. Fogja gondozni az anyja? 2. Mi történt a harmadikkal?

Figyelt kérdés
1. Alig pár napja keltek ki a galambfiókák az egyiket elhagyta az anyja így én tettem öt ebbe a fészekbe ült is rajta viszont most megszületett kezembe vettem mondván 'kézbe szoktatom ' de 2. Másnapra eltűnt egy tojás vagy kikelt egy új fióka és az előzővel történt valami félek hogy miattam hogy tudnám folyton figyelni őket /kamerám nincs / + avagy mivel, hogy jelölhetném meg őket

2015. júl. 3. 13:23
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nincs a kicsi a földön valahol a fészek közelében?

Hátha kiesett, akkor viszont el is pusztulhatott és ott van a teste a fészek körül.


A galamb nem kényes az emberi kézre, vagyis korábban itt fészkeltek galambok az erkélyen és akkor megtapasztaltam, hogy hiába fogom meg a kicsit, utána a szülő visszafogadja, sőt jól el is ver engem a csőrével és a szárnyával, ha közelítek hozzá akár amiatt, hogy vissza tegyem a kicsit. Viszont ha alá dugom a mama alá, akkor a kezemet fogja támadni és a kicsit utána eteti, melengeti és nem bántja. Legalábbis nálam így volt.


Még 2008-ban volt nálam is egy galamb szülő, amelyik úgy tűnt, hogy nem jön vissza a kicsihez és azt a fiókát három napos korában behoztam mert elég hűvös őszies idő volt akkor 2008 szeptemberében. A kicsi galambot fecskendőből etettem vízben elkevert búzadarával. Műanyag flakonba töltött 40 celziusz körüli vízzel telt edény volt a melegítő pótanya és egy ruha darab volt a flakonon a meleg palack és a kicsi között és kívülről is volt lazán fölé terítve egy por ruha. Éjszaka is cseréltem a vizet amikor kezdett kihűlni. közben megnéztem finoman ujjal a kicsi begyét, hogy mennyire ürült ki. Amikor már nagyon lapos volt, megint adtam neki fecskendőből a csőrébe, amíg kicsit éreztem, hogy dudorodik a begyecskéje. Pár nap után már tudta enni a kisebb búzaszemeket, aztán megint nem sokkal később már a nagyobbakat is bele tudtam tenni a kis csőrébe és lenyelte. Kevés vizet az ujjamról cseppentettem neki még evás után a csőrébe. Nagyon gyorsan fejlődik a kisgalamb.


Egyik kezemmel megfogtam a markomba a kicsit és a mutató és hüvelykujjammal megfogtam a csőr két oldalát és a máskkal kinyitottam és meg lehetett nyitva tartani az etetéshez.

Később már több magot egyszerre is bele tudtam diktálni. Ez a kis galamb mont lesz 7 éves szeptember elején és imád minket. A lényeg, ha elég sok szeretetet kap nevelése során, akkor ezt mind vissza fogja adni, mert neki az lesz természetes amit a nevelőjétől tanult a legelején. Ha madár mama és papa neveli, akkor knnyen elvadul, mert azoktól azt látja, hogy elzavarják az embert és a kicsi is tartani fog az embertől mire felnő, kb egy másfél hónap múlva.


Az én nevelt galambom itt látható:

https://www.youtube.com/watch?v=bCVcE5OQASo

2015. júl. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!