Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfa papagaj tartok otletek?!

Nimfa papagaj tartok otletek?!

Figyelt kérdés
Egy ket heten belul kapok egyenlore egy darab nimfa papagajt. Mivel meg nem nagyon volt madaram tudtok otleteket adni hogy mit erdemes es mit nem etetesben csak magvak meg zoldseg vagy mehet mas is? Valaszokat koszonom! :)
2015. júl. 22. 00:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát füldugót szerezz be azért. Nekem egy hullámos pár van de azért...

Boltban lehet venni magkeveréket, fürtös kölest, mindenféle finomságot. Ezen kívül kaphat gyümölcsöt, néhány zöldséget pl sárgarépa. De krumplit szerintem ne. Amúgy meghízhat a madár is keményen, nem kell nagyon tömni. Van egy receptem, ha érdekel írj privit és leírom.

2015. júl. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha megteheted, ne kalitkában tartsd, engedd ki a lakásba. Nekem is szabad nimfám van, csak enni jár a kalitkába. Csendes, csak akkor visít ha valamit hall. Írj nyugodtan privátot, ha kérdésed van :)
2015. júl. 22. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nekünk van nimfa papagáj. Ne akarj!!!
2015. júl. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
#3 ugyan miert ne?
2015. júl. 22. 19:05
 5/7 anonim ***** válasza:

A nimfa egy nagyon aranyos, kedves jószág. Egyetlen baj van vele. Ha NAGYON akar valamit, akkor SÍR, VISÍT :) És brutális erővel :)


Ha kiismered, akkor tudni fogod mit akar és akkor nagyon okos, aranyos és csöndes madarak. Nálunk 3 van, mindegyik külön személyiség, rövid távon ki lehet ismerni, hogy mit akarnak. Persze csak akkor ha jó gazdi vagy és foglalkozol vele.


Összességében a hullámosok sokkal beszédesebbek, mint a nimfák. A nimfa akkor szól, ha akar valamit, vagy kommunikál. Összességében csöndesek. Míg a hullámos úgy érzi jól magát, ha folyamatosan "pofázik".

2015. júl. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én nimfáim nem nagyon esznek zöldségeket, nem tudom a tiéd megeszi-e. Én ezeket adom nekik:

-Magvak

-Alma (nagy kedvenc:P)

-Magrúd (szintén nagy kedvenc.:D)

-Vitamintáp

-Tojás


AMIT NE ADJ NEKI:

-Ropi

-Chips

-Keksz, meg ilyenek.

Nem tudják megemészteni:/

2015. aug. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt mar kitapasztaltam hogy mit szeret de ti mit tanacsoltok hogx hogy konnyebb megszeliditeni?
2015. aug. 9. 23:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!