Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullamos papagaj, tippek,...

Hullamos papagaj, tippek, otletek?

Figyelt kérdés
Arrol van szo h a hetvegen kaptam ket papagajt,es olvasgattam is roluk h talan megszeliditeni is lehet oket olyan szempontbol h az ujjadra szaljon,vagy egy ket szot is megtanithatsz nekik de mindehez turelem kell.Inkabb arra volnek kivancsi h ti h foglalkoztok veluk,mert en nagyon szeretem oket,(es talan hulyeseg) de beszelek is hozzajuk meg ilyenek,mint lattam a zenet is szeretik.Es foleg imadom ha csicseregnek es boldogok.Sajat tapasztalatotokat megosztanatok velem?Koszi
2011. okt. 4. 15:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Dehogy hülyeség:) beszélgetni kell velük, igénylik a zenét, imádják, ha szól a rádió.. Nálunk általában reggel 8-9-től sötétedésig szabadfoglalkozás van: értsd ezalatt azt, hogy kinyitom az ajtót, és lakáson belül mehetnek, amerre látnak. Általában körülöttem lebzselnek, vagy a kalitjukon, és 3-4 óránként csendespihenőt tartanak, ilyenkor visszamennek a kalitba, és csendben vannak, pihennek.

Gyakran vakargatom őket, minden nap kapnak zöldséget, gyümölcsöt, fűzfaágat levéllel, vagy tyúkhúrt/pitypangot, valami kis rágcsát a magok mellé, és, ha van időm, csinálok nekik valami kis játékot, ami újabb egy-két hétig érdekes lesz nekik.:)

2011. okt. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
huuu ez aztan jo nekik :D szeretnem en is kiengedni oket majd idovel de azt olvastam ha uj helyen vannak akkor egy ideig hagyni kell h megszokjak.meg szeretnem h megszokjanak h mindig en foglalkozom veluk :)
2011. okt. 4. 16:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, ebben igazad van:) Kell nekik idő, míg felmérik a terepet, és hozzászoknak a rutinodhoz. Egy-két hetet megéri várni. A szelidítést is majd csak akkor kezdd el, ha látod rajtuk, hogy megnyugodtak, és nem ijednek meg apróságokon (nem tudom, hol tartod őket, de pl. ha bekapcsolod a tv-t, becsukod az ajtót, kicseréled nekik a magokat, vizet és olyan dolgokat csinálsz, amik mindennaposak, és bármikor megtörténhetnek, rutin dolgok.), nekem a fürtös köles módszer jött be.


Drukkolok neked, és biztos vagyok benne, hogy jó gazdija leszel nekik:)

2011. okt. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Eleg hamar alkalmazkodtak azt vettem eszre mert mar masodik nap maszkaltak ossze vissza,csicseregtek.Tegnap mikor tettem be hozzajuk a csorkoptatot arra szamitottam h meg fognak ijedni h benyulok hozzajuk de eggyaltalan,szepen ultek,nem zavartattak magukat cseppet sem :D.Pontosan mi is a furtos koles modszer?Nem halottam meg rola:D xD.Koszi,minden igyekezetem beleadom hogy minnel jobbat nyujthassak szamukra.
2011. okt. 4. 17:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor nagyon nyugis példányokat sikerült kifognod:) Így nem lesz velük sok gondod a szelidítéskor sem, gyakorlatilag már most elkezdheted:)


A módszer a következő, de szerintem már biztos összefutottál vele, maximum nem volt elnevezve fürtös-módszernek. Szóval, első lépésként törj le nekik kicsi fürtös gumót, és tedd be hozzájuk, hadd kóstolják meg, ha még nem ettek ilyent. Ha már ettek, akkor először is, innentől csak akkor adj nekik, ha szelidíteni szeretnél, csak úgy, nasiként ne tegyél a kalitkába, mert akkor nem jutalomfalatnak fogják tekinteni, nem fogja motiválni őket.

Utána végy két ujjad közé egy kis fürtösgumót, és tartsd eléjük. Szép óvatosan, és lassan, nehogy elszaladjanak, hogy közelítesz. Ha látod, hogy hátrálnak, hátrálj te is, hamar megnyugszanak, és rájönnek, hogy nem fenyegetsz, hanem a fürtöst akarod nekik adni. Ezt játsz addig, míg el nem kezdik enni.

Ha ez már rutinosan megy, akkor érd el, hogy ők jöjjenek a kezedhez a fürtösért. Kövessék a kezed, ne neked kelljen eléjük tartani. Ez csak akkor fog menni, ha már bíznak a kezedben, és merik követni a mozgó kezet, így ez a lépcsőfok ahhoz, hogy evés közben megérinthesd őket majd a másik kezeddel. Én ezt a részt már kalitkán kívül csináltam, ekkor már kijöhettek bátran a kalitkából, és kint is rutinosan mozogtak.

Következő lépcsőfok az volt, hogy a fürtöst csak úgy érték el, ha ráálltak az ujjamra. Így később, ha az ujjam odadugtam a hasuk alá, a lábuk elé, automatikusan ráálltak(ráállnak amúgy is, de ha nem szelídek, leugranak azonnal, és fejvesztve menekülnek, hogy mégis hogy képzelted ezt:) )

Innentől kezdve vállra/kézre szálltak, eleinte a fürtösért, később azért, mert érdekelte őket minden, és tudták, hogy rajtam is biztonságban vannak.


Nagyjából ennyi:)

2011. okt. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A madarak érdekében kérdezem: a tartásukról tudsz mindent? Milyen a jó fa ülőrúd, milyen gyümölcsöt,zöldséget,egyebet kell és lehet nekik adni, madárhomok, árt nekik a parfüm,illatosító,dohányfüst,főzés/sütés közben a teflonból kijövő gáz, a tükör és a csengő ártalmas játék ezért inkább fajátékokat kapjanak,stb. ezeket mind tudod?
2011. okt. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszi a modszer reszletes leirasat:)

Igen,szerintem azt amire szukseguk van mint targyakrol, gyumolcsokrol tudok mindegyikrol,es arrol is hogy mi art nekik.De egy reszuk targyi,anyagi dolog amit ha eleget olvas utana az ember megtudja pontosan mit szabad es mit nem.Es ezek melle en nagy figyelmet forditok arra h foglalkozzam veluk,hogy bizalmukat elnyerhessem.Nekem nem azert kellet papagaj h ''nah legyen ilyenem is'' hanem mert szeretem az allatokat!es beszelni is sokat beszelek es az ithoniakkal nem olyan a viszonyom h mindig beszeljunk meg egyeb gondok igy nagy gondoskodast adok szamukra mert az allatok tudnak feltetlenul szeretni minket viszont.Amugy az en szobamban vannak itt velem,nem cigarettazom tehat nincs arto fust szamukra,tukrom a falon nincs,reggel mielott elmegyek elhuzom a sotetito legyen nekik feny,tv nincs itt kovetlenul,csak a masik szobaban igy a hang sem olyan eros szamukra,az etetot es itatot minden nap kimosom,van bent hintajuk,egy kis letra,2 ulorud es csorkoptato.

2011. okt. 4. 19:04
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Bárcsak minden madártartó ilyen felkészült lenne mint Te amikor megveszi élete első madarát!
2011. okt. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
koszonom kedves utolso valaszo,ezek mellett en mindig probalom finomitani,gyarapitani eddigi tudasom mert felelosseget vallaltam a 2 madaramra,sot barmilyen kisallatomra,mert ugy tekintek rajuk is mint ''emberekre'' akik ugyanugy potolhatatlanok mint egy ember,mert bar sokfajta madar van amire azt mondjuk h egyformak,de nem,ok mind kulon egyenisegek meg ha olykor hasonlitanak is
2011. okt. 5. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!