Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Idén több bagoly van, vagy...

Idén több bagoly van, vagy csak én fogtam ki, hogy itt sok van? Alig bírok aludni tőlük.

Figyelt kérdés

Már lassan 20 éve lakunk vidéken, de eddig nem emlékszem ilyenre.

Most alig hagynak aludni, az egész éjszakát végighuhogják, vinnyogják, nyikorogják (tényleg ilyen hangjuk van), és nagyon-nagyon hangos, éles hangjuk van.


Viszont korábbi években meg eszméletlen hangosak voltak a békák, voltak olyan nyári éjszakák, hogy be kellett csukni az ablakot, annyira durva volt. Az idén meg ez elmaradt.

Lehet, hogy az a csapadékkal volt összefüggésben, de a baglyokkal most nem tudom, mi van.



2015. júl. 22. 19:15
 1/8 piriiiii ***** válasza:
Lehet benne valami, én is többel találkozom mostanság. Bár az is igaz, hogy mostanság többet vagyok kint éjszaka.
2015. júl. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

utoljára tavaly nyáron/ősszel tapasztaltam ilyet

ahol lakom, van egy kiserdő, és onnan jöttek ezek a hangok, én is baglyokra tippeltem, mert tényleg olyan hangjuk, de tavasz óta nem lehet hallani semmit, mintha elmentek volna, előtte való években sem lehetett ilyet megfigyelni

2015. júl. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk a város közepén is huhognak rendesen éjszakánként. Engem mondjuk a szomszéd kutya folyamatos vinnyogása jobban gátol a pihenésben. :(
2015. júl. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

a kutyaugatás se semmi, de nekem van kutyám, ahhoz hozzá vagyok szokva.


tavasz körül azért nem hallottad őket, mert most vannak olyan korban a kisbaglyok, hogy visítoznak az élelemért, meg már megtanultak repülni, egyik fától elmennek a másikig, és így egy kicsit távolabb kerülnek a fészektől, ezért is vinnyognak annyira. legalábbis ezt mondták nekem.

2015. júl. 22. 19:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet a sok béka nyújtott nekik bő terített asztalt.
2015. júl. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom merrefelé laksz, de ahol én, ott az idén pocokinvázió van. A melóhelyem konkrétan úgy néz ki, mint a sajt, 1 nm-en akár 5-6 pocoklyuk is van. Sok pocok=sok bagoly. Több költés, több fióka. Ez lehet a magyarázat.
2015. júl. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem az nem pocok, hanem egér lesz, ahol én lakom, ott is úgy néz ki a föld, mint egy darab sajt, lyuk lyuk hátán, de egerek rohangásznak ki-be
2015. júl. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-re: nem, biztos, hogy mezei pocok.
2015. júl. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!