Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szeretnék papagájt tartani...

Szeretnék papagájt tartani milyet javasoltok?

Figyelt kérdés
Ez lenne az első madaram. Úgy gondoltam párban kéne tartanom őket mert amíg iskolában vagyok nincs senki otthon. Ha párban tartom őket akkor is fognak "érdeklődni irántam"? (ezalatt azt értem hogy jönnek e oda hozzám, meg tudom e őket simogatni vagy rászállnak a kezemre?) Kb mennyibe fog ez nekem kerülni? Hol érdemes megvenni a dolgokat, madarat/madarakat?

2015. júl. 28. 15:26
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

(Tehát akkor hullámos papagájt akarsz?)


Arláth Péter Budapest (20) 323-1922 Nagysándor, kissándor,rozella, baraband, szilvafajű, hullámos


Diószeghy Sándor Budapest (1) 276 6616 ara (kézzel nevelt madarak), kakadu, kis Sándor-papagáj,

nagy Sándor-papagáj, pennant papagáj, rozella, kecskepapagáj,

sokszínû papagáj, galléros papagáj, hullámos papagáj,

nimfapapagáj.


Kisberk Szabolcs Budapest (1) 157 9549 Nanday, nimfa, kecske, ugráló, kis Sándor, énekes,

hullámos papagájok, rozellák, kanári, lágyevõk


Makai Pál Budapest (1) 275 7967 hullámos (standard), nimfa, kis Sándor


Mályi László Budapest (1) 257 3443 rózsás kakadu, nagypapagájok, hullámos papagáj


Martini Róbert Budapest 06-30-340-0116 Kontyos hullámospapagájok, normál és standart változatok


Meggyes Tiborné Budapest (1) 157 1769 hegyi lóri, nagy Sándor, nimfa, hullámos


Milák Ferenc Budapest (1) 284 3967 Hullámos papagáj, nimfa, díszpintyek, kanárik


Radnay Zoltán Budapest (1) 246 5631, (20) 381 0485 Standard hullámos, nimfa, törpepapagájok,

rozella, énekes papagájok, pintyek


Szánthó Gyula Budapest (1) 256 9364 rozella, pennant, jákó, Stanley, rózsásfejû,

hullámos, Sándor papagájok, lórik


Székely Tibor Budapest 291 7448 Rozella, Hullámos papagáj, pintyek


Tóth Sándor Budapest (1) 257 5647 Házi galambok, díszfácánok, hullámos papagáj (sztenderd), fürjek,

dísz- és gazdasági baromfi, díszkacsák,egzotikus galambok,

dísz- és gazdasági fürjek,


(A parrotland oldalán ezeket találtam)

2015. júl. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:
Mi a külömbség strandad hullámos papagáj és a normál között mert erről még nem esett szó? :P
2015. júl. 31. 17:07
 33/38 A kérdező kommentje:
*standart
2015. júl. 31. 17:08
 34/38 anonim ***** válasza:

A standard hullámos papagáj egy kicsikét "túltenyésztett" változata a normál, vad alakú (legtöbb tenyésztőnél kapható) hullámos papagájnak.


A standard hulik nagyobbak, nyugodtabbak (szerintem egy kicsit könnyebben szelídülnek) a normál és félstandard társaiknál, de jobban hajlamosak betegségekre, és rövidebb életűek. Emellett a fejükön, viszhártyájuk szemük körül nagyon dús, szétálló a tollazat, gyakran annyira, hogy már a szemüket sem látni. Ezért egy kicsit hülyén néznek ki szegénykék, de ez ízlés kérdése.


Vannak még "félstandard" hullámos papagájok is, de ők nagyon ritkák, sokan nem is tudják, hogy van ilyen. Ők olyan testalkatúak, mint a normálok, a tolluk is olyan, de egy kicsit nyugisabbak.


Legtöbb helyen normál alakú papit fogsz találni.

2015. júl. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
A kontyos hullámos papagájoknak pedig a fejükön van egy kis kiálló plusz "tollcsomó".
2015. júl. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
És szerintetek melyik lenne a jobb?
2015. júl. 31. 17:38
 37/38 anonim ***** válasza:
Nekem normálok vannak (habár érdeklődtem standard tenyésztőnél is), én újra normál alakúakat vennék. Indokaim: betegségekre ellenállóbbak - nagyon nehéz jó madaras állatorvost találni.
2015. júl. 31. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Az egyedül tartott madaraknak vannak furcsaságai. Egyik ismerősöm egyedül tart egy nimfapapagáj fiút, és szabályosan szerelmes lett egy bársonytasakba tele ásványokkal, még udvarol is neki :D
2015. aug. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!