Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelidítsem a rozella...

Hogyan szelidítsem a rozella papagájomat?

Figyelt kérdés

Már 2 éve meg van, ételt már elfogad a kezemből a ketrecen keresztül, közel jön és elveszi. Hogyan tovább?


Meg még amikor hazajövök, akkor aranyosan csipog. Ez azért van mert szeret, vagy hiányoztam neki?


2015. máj. 12. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem szeret, csak felismert.
2015. máj. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
KÖSZ. :D Egyébként a madár a konyhában van, messze a bejárati ajtótól.
2015. máj. 12. 20:25
 3/9 anonim ***** válasza:

"Egyébként a madár a konyhában van,"

Első dolog lenne, amit megemlítenék, hogy konyhában SOHA ne tarts papagájt. Az olaj, a sercegés, de legfőképp a teflonos serpenyőkből felszállő gőz lassan-több év alatt-de a madár halálát okozza.


"Hogyan szelidítsem a rozella papagájomat?"-A rozellák híresen vad, szelídítésre, tanításra, hangutánzásra képtelen madarak, ez alól csak néhány egyed képez kivételt. Az emberek irányában legtöbbször érdektelenek, nem foglalkoznak velük.

De ő valószínűleg érdeklődik irántad, ami jó jel, hisz neki kell megtennie az első lépést. Szerintem próbáld azt meg, hogy az egyik kezedben megfogod a jualomfalatot, a másikat pedig elé tartod, hogy a madárnak át kelljen hajolnia az ujjad fölött. Ha ezt már biztonsággal megteszi, nem fél a kezedtől stb., akkor egy kicsit meg is bökheted, simogathatod a hasát.

Ez-amíg így elfogad-nagyon hosszú és türelemigényes feladat lesz, de kitartás!

2015. máj. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, mihamarabb el fogom őt tenni a konyhából, úgyis jön a nyár, az erkélyen napközben jó helye lesz.


Megnézem majd, de amikor benyúlok a ketrecbe akkor általában bebújik a sarokba. Még jutalomfalattal nem próbáltam.


Mit adjak neki, ami jutalomfalatnak számít? Paprikát szoktam, pattogatott kukoricát, paradicsomot néha egy kis sonkát. Mit szeret még nagyon?

2015. máj. 12. 21:00
 5/9 anonim ***** válasza:

A mieink nagyon szeretik a fürtös kölest, ez amúgy sok egyéb papagáj faj nagy kedvence.


Ami még csodára képes, az a szotyi és a fekete napraforgómag, ez van is a nekik való magkeverékben. Szerintem akár ki is válogathatod a magkeverékből ezeket a magokat, és még külön vehetsz hozzá.

2015. máj. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Milyen a fajtájuk? :D


Egyébként most elvoltam vele egy jó fél órát, próbálkoztam paradicsommal, mivel csak azt találtam otthon, de amint benyúlok a ketrecbe egyből elmászik onnan, tehát nem nagyon tudom hogy legyen.

2015. máj. 13. 15:34
 7/9 anonim ***** válasza:

Két rozella és két hullámos papagájom van.


A jutalomfalattal semmiképpen se kergesd, inkább várj türelmesen, amíg oda nem jön hozzád az én egyik rozellámnál ez először még beletelt másfél órába is, szóval csak türelem!


A jutalomfalat lényege, hogy olyan legyen, amit maga a madár (tehát nem a madárfaj, hanem maga az egyed) nagyon szeret. Hallottam már pl. Olyan nimfa papagájról, akinek nem a szotyi és nem a köles, hanem a banán volt a kedvence, bármit el lehetett érni az eddig teljesen vad madárral egy kis banánnal.

Tehát ilyen téren nem árt kitapasztalni, van e esetleg olyan zöldség/gyümölcs/mag, amit nagyon szeret.


Lehetőleg-ha már tudjátok mi a kedvence-ne kapjon abból az eleségből étrendszerűen, hanem csak a te kezedből.

Először, ha nagyon fél akár valamilyen botra is rászúrhatod/felkötözheted az eleséget, hátha fél olyan közel menni a kezedhez, hogy pl. Egy kis magot ki tudjon venni az ujjait közül.

Ezt én a rozellámnál úgy oldottam meg, hogy egy egészen hoszú fürtös köles legvégét fogtam meg, és a másik végét tartottam oda nekik.

2015. máj. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem odajön a kezemhez, ketrecen át simán elveszi. De majd még kitapasztalom :D
2015. máj. 13. 18:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Az ajtón belülre próbáld benyújtani neki a magokat vagy almaszeletet. Eleinte kicsi az esélye, hogy legyen rá bátorsága, de később már onnan fog eszegetni. Az én rozellapapagájom két hónap után jött rá, hogy az ott ennivaló, nem félnivaló. :D
2018. okt. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!