Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan tudom megszelidíteni a...

Hogyan tudom megszelidíteni a nimfa papagájomat?

Figyelt kérdés
A kaját már elfogadja a kezemből,meg néha ráül a kezemre, de még csak 2 napja van meg.Mikor reptessem?
2010. márc. 8. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:

na szoval ha a kaját elfogadja meg ráisül néha a kezedre az jó kezdszelidülni de nikább a mutatóujjadra ültesd.

ki veheted ha már mindig vagy is legtöbbször ráü laz ujjadra mert akkor már vissza tudod tenni kalitba. enyém 1 hónapja van mega tojo ő még mindig vadas de ujjra ül kézből eszik vállra ül csak szokott fujni a him nimfám meg 1 nap alatt kezes lett mer 5 hetes korában elhoztam és még mindig szelid :). a lényeg ne nyomulj nagyon ha nem akar valamit és jelzi akkor hagyd ezt álltalában fujással vagy egy hang kiadással vagy azzal hogy arrébb megy igy jelzi. ja és mennyi idős ? és ha tenyésztőtöl van könnyeb a szelidités a bolti madarak vadak de van köztük normálissab is a lényeg ne add fel van amelyik 3-4 hónap után se szelid.sok sikert

2010. márc. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hát most megint tök vad, és fúj rám mindig és de van ,hogy el kezd énekelni valamit, bár inkább hangzik keserves kétségbeesett segálykiáltásnak, bedig ugye senki nem látja.Őt boltban vettem,lehet hogy ezért vad annyira, de persze idő kell, hogy megszelidüljön,még csak 3 hónapos..Meg este ha lefekszem,és ül az ülőkéjén, akkor reggel ha felkelek,akkor ugyanúgy van ott mint este?Meg nem nagyon akar enni,legalábbis én nem látom, csak ha a kezemből elveszi a kaját,de érdekes,mert azt nagyon óvatosan csinálja.Meg nemtudom hogyan,de kiszökött,most tettem vissza, végigüldöztem a lakáson,nekirepült a falnak,üvegnek,és mindig lezuhant,de utána repült tovább,és kicsit felsértette a csőre fölött a bőrt,de nem néz ki komolynak.Mikor fogja tudni, hogy nem repülhet neki a falnak meg az üvegnek?Köszi a választ és a bátorítást,jól esett:)
2010. márc. 9. 14:06
 3/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

pls ne kergesd szerencsétlen állatot :S fogj egy kis 15cm-es botot amit a hasa alá teszel de csak lassan hogy ne ilyendjen meg és szép óvatossan semmi hirtelen mozdulat és vissza helyezed kalitba most hogyennyire megilyedt ne engedd ki ugy 2 napig had nyugodjon meg. nekem a him tenyésztőtöl van a tojó meg boltbol ő mitn emlitettem 1 honapja van nálam de ő is vad de már mindent meg enged nekem . ha önetetőd van hagyd fen emg egy kisseb tálat tegyélbe kalit alljára és akkor 2 helyről tud enni elöször az enyém se evett ugy 2 napig de fogtam a fürtös kölest oda tettem neki és addig tartottam ott neki mig jol nem lakott és idő után már evett magátol mostis 2 etető van benn az én nimfáimnak de mindig össze vesznek mindig ugyan onan akarnak enni :D

ajánlom a saláta levelet 2 naponta de ha lehet nem boltit hanem házit mega tyukhurt. ajánlom ezt az oldalt itt van pár dolog: [link]

meg egy fórumot amin én is fenn vagyok már egy ideje itt minden be nsegitenek: [link]

bocs ha kicsit hosszu :D

2010. márc. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

megint én. és ha lehet az ablakoknál a függönyöket huzzad el :) ne mlenen jo ha agyrázkodásba halna bele.

ha lehet tükröt NE tegyélbe neki a kalitba (ezt csak megjegyzésként irtam) "megbolondulnak" a tükörtől.

2010. márc. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A legtöbb állat megszelidítéséhez egy dolog kell: türelem
2010. márc. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen,rájöttem, hogy a tükör nem jó ötlet,mert bevadul, talán azt gondolja, hogy egy másik madár.Ha énekel,ilyen dallamosan az jó jel?Vagy mit jelent?Zenét hallgattam és akkor kezdett el csivitelni,mint kora reggel nyáron a madarak.Már egyre többet veszek ki,de már nem repül neki a falnak és az üvegnek,inkább rászáll a függönyre.Zavaró,de ha kaja van a kezemben akkor nem bánt,és nagyon óvatosan veszi el, de ha nem akk minden ok nélkül megcsíp :(
2010. márc. 11. 19:01
 7/10 anonim ***** válasza:

figy az is jó jel ha megcsip mert mer ne mfél töled.

de ne várd hogy 2-3 nap alatt olyan hű de szelid lesz .

bánj vele normálissan foglalkozz vele sokat és szelidülni fog sokat.

utolsó előtti vagyok

2010. márc. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
igen, tudom, holnap lesz 1 hete, hogy nálam van, köszi mindenkinek a tippeket,írjatok még pls:D pl.mit adhatok neki "nasinak"? mi az amit tutira megenne?
2010. márc. 12. 20:56
 9/10 A kérdező kommentje:
ja és még valami!Nem szoktak lefeküdni a földre vagy ilyesmi?Egész életükben "talpon" vannak?Na rakjak be valami lapos puha valamit amire ráfekhet?Bocsi a sok kérdést:Dde ezért van ez az oldal xD
2010. márc. 12. 21:27
 10/10 anonim ***** válasza:

én nem ajánlom neked hogy tegyél be valami puha "kis" dolgot. mert ha beteszel egy szivcs darabot agyon rágják apro darabokra amit be is nyelhetnek azt akár el is pusztulhat tőle. hát probáld meg rászoktatni a tenyérbe fekvésre de én régóta probálom de sikertelen

és a nimfáknál nagy részben szeritnem az is bár kitudja. a "nasi" küldtem oldal cimet aza nimfa... ott találsz

még tudsz oylan mézes magvas tojásost is csinálni nekik sütőben ami a boltba 200-300 ft az nekd otthon csak 30 perc. nézelődj az oldalon.

2010. márc. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!