Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerentnék venni egy hullámos...

Szerentnék venni egy hullámos papagájt. Hím vagy nőstény hullámos papagájt vegyek? Melyik az amelyik egyedül is meg él, melyik alkalmazkodik jobban az egyedül léthez?

Figyelt kérdés

2015. aug. 17. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Mindkét nem alkalmazkodik az egyedülhöz,de Állítólag nem jó az egyedültartás.. De ha hímet választanak jobban tud majd beszélni. Ha van lehetőségük hogy legalább 2-t venni tegyék meg!!
2015. aug. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Mindkét nemnek komoly viselkedészavarai lehetnek az egyedülléttől, és mindkét nemet súlyosan stresszeli, még akkor is, ha a kezdő papagájtartó gazdi nem is látja rajta, és úgy gondolja, hogy az állata "jól elvan".

Mindenképp kettőt vegyél!!!

2015. aug. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok venni 2 papagajt de szerintem egy hímet veszek..es honnan allapithatom meg hím vagy nőstény?És hogy fiatal e?
2015. aug. 18. 12:40
 4/11 Gyenge Judit ***** válasza:
35%
SZERINTEM ne hullámost vegyél mert nem él sokáig egyedül de egy jákó nimfa vagy kakadu igen.
2015. aug. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahol egy madár megél ott kettő is. De tényleg, mert úgyis mindig együtt lesznek, Két évig volt egy boldogtalan madaram, (nem vehettem hozzá párt mert beteg lett) de amint meggyógyult, azóta boldog! Ki van cserélve, alig ismerek rá, nem punnyad, örül élvezi az életet. KÖNYÖRGÖM, ne egy madarat vegyél!!!!! Miért jó szenvedtetni azt a szerencsétlen madarat? Nem pótolhatod a társat, ember vagy, tőled irtózni fog, sok-sok év, amíg megszok' és esetleg megszeret, addig nagyon sokat kellene vele foglalkozni, amit lehetetlenség, hiszen nem tud téged etetni, nem tudod "tollászni", madármódra szeretgetni, mert neki nem az a szeretet ami nekünk.

Csak a nagyobb madarak vannak meg egyedül. A kis hullámosok meg ezek pinty a természetben is csapatban élnek, egy ara elvan egyedül is de időd nagy részét vele kell tölteni mert akkor baj lesz :)

Ja, egy hullámos papagáj= állandó zaj, mert elkeseredetten csipog a kinti madarak után mert hívogatja a társait. Sír a társai után - ezt akarod? .... Ha évek eltelte utn rájön, hogy nem felel neki vissza senki, bepunnyad, és kész, egy életunt idegbeteg v depressziós madarat kapsz aki naphosszat ugyanott ül és esetleg csippant egyet.

Ha van kettő madarad, csodás élményben lesz részed: ők ott elcsipoggatnak egymásnak, csendben, bár néha veszekednek is (nem gyakran) csak akkor van zaj de hol van ez az állandó üvöltéshez képest? Öröm őket nézni!

Ha egyedül akarsz állatot tartani, akkor kutya. v macska.

2015. aug. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
ne vegyél madarat! Minek? Kínozni?
2015. aug. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

1. Az egyedül tartott hullámosok több ideig élnek, és ha tényleg sokat foglalkozol vele, nem lesz annyira stresszes.


2. A hímeket jobban lehet beszédre tanítani, de a tojókról azt mondta az árus akitől vettem az enyémet, hogy szebben tudnak artikulálni!

2015. aug. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

„1. Az egyedül tartott hullámosok több ideig élnek, és ha tényleg sokat foglalkozol vele, nem lesz annyira stresszes.”

Utolsó, ne röhejeskedj már… Rég hallottam ekkora hülyeséget.

Elég sok helyre írsz mostanában, ahogy kivettem, neked egy magányos, egy év körüli hullámosod van.

Miért élnének tovább?

A magas stressz és vérnyomás, levezetetlen/rosszul levezetett párzási magatartások, félelem, folyamatos unalom, mozgás, és ingerszegény életmód, valamint levertség nem segíti elő a hosszú életet…

Sem a papagájoknál, sem az embereknél.

A FAJTÁRS(AK)! társaságát az emberek sehogy nem tudják pótolni. Sem napi 16 óra foglalkozással, sem óriás röpdével, sem ezernyi játékkal.

De gondolj bele: tudsz együtt repülni, enni, játszani, tollászkodni, udvarolni, aludni, költeni a papagájoddal a nap 24 órájában?

Esetleg ismered a madárnyelvet? Vagy tán jeleskedsz a hullámos papagájok nonverbális kommunikációjának ismeretében? Hát az emberre fixálást, ezernyi már viselkedésproblémát mondd, hogyan a jó fenébe fogod elkerülni?!?

A válasz pedig a kérdésre:

Mindkét nem szenved egyedül. Még ha te nem is látod, valójában így van. Semmilyen szempontból nem éri meg az egyedültartás.

Neked lesz egy levert, depressziós és inaktív, vagy esetleg agresszív madarad, ő pedig lelki roncs lesz.

Kérlek ne kínozd a papagájod egyedül tartással.

2015. aug. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Előző válaszolónak:


Bocsánat, én rengeteget olvastam a hullámos papagájokról, mielőtt kaptam. És köztük ezt is. Sajnálom, de azt hiszem, hogy ezzel az oldallal az a cél, hogy megosszuk azt, amit tudunk. és én ezt tudtam. És nem kell ennyire durván válaszolni!


Már sorry, de ez rosszul esett. Gondolom az is, neked, amit most írtam. Sajnálom!

2015. aug. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Te egy olyan dolgot javasoltál, (egyedül tartás) ami egyértelműen és kikerülhetetlenül óriási szenvedést, lelki-fizakai károsodást okoz a madárnak, és többnyire a gazdája önzőségéből/tudatlanságából következik be. (Jajj ha párban van, úgysem tanul meg beszélni, akkor meg minek a papagáj, meg amúgy is minek neki a társ, ha naponta elgügyörészünk neki pár órát, butuska állatok ezek, elég nekik egy tükör, meg amúgy is majd én megmutatom, hogy a több millió éves evolúciós bevésődés, társas életforma ellenére a világ egyik legszociálisabb állata teljesen természetellenes környezetben is megél egyedül, hogy az egyedültartásnál semmi köze a magányos papagájok 99%-nál kialakult súlyos viselkedésproblémákhoz, a tolltépéshez, az emberre fixáláshoz, és a többi és a többi... Bocs, ha durván fogalmaztam, de már idegesít ez a hozzáállás)


Amúgy valószínűleg azért hallhattad azt, hogy az egyedüli papagájok tovább élnek, mert sok ember, aki két papagájt vesz, de nem épp profi, nem tud sokat a papagájok igényeiről az rögtön nekiáll szaporítani. (Mer' há' milyen édesek a kismadarak, meg amúgy is el lehet adni őket jó pénzé')



Az ilyen ember általában annyit tud, hogy fel kell rakni egy tojóládát, azt' várni a tojást. Fingja sincs arról, a madarak milyen neműek, mikor érik el a tenyészérett kort, mivel kell etetni őket költés előtt közben és után, mekkora méretű RÖPDE szükságes a madápárnak és a szaporulatnak, hogyan kell elérni, nehogy lágyhéjú legyen a tojás, amibe a tojók kivétel nélkül belehalnak, stb, stb...


Nagyon-nagyon sok madár pusztul el felelőtlen szaporítóktól miatt, erre már rengeteg pédát láttam.

Valamint még a szakszerű tenyésztés is teljesen lezsarolja a madarak egészségét, tehát ha valaki(legyen az akár egy rendes tenyésztő) pl. Évente háromszor letojatja a hullámos párját, akkor azok sem lesznek hosszú életűek. A fiókanevelés még fogságban is nagyon megterheli a madarakat.


DE! Remélem, hogy nem minden papagájtartó célja az agyatlan tömegszaporítás, hanem gondoskodik arról hogy ne legyenek fiókák.

2015. aug. 31. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!