Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mit tegyek, ha a tyúkom nem...

Mit tegyek, ha a tyúkom nem tudja megtojni a tojását? Beleszorult, és egyre rosszabbul van.

Figyelt kérdés

Látszik, hogy tojnia kellene, a testtartásából leginkább, de szabályosan látható rajta, hogy mikor vannak "görcsei", hullámokban tör rá a tolófájás és nagyon szenved.

Már két napja így van, próbáltam neten keresni, de nem találtam jó dolgokat. Annyit olvastam egy blogon, hogy valaki olajat fecskendezett a kloákába és masszírozta a tyúkot, így annak sikerült megtojnia. Működhet ez?

Egy kimondottan kisméretű tyúkról van szó, ez lehet a probléma.


Ha valakinek van tippje, vagy tud valami módszerről, amivel segíthetnénk szegényen, kérem, írja meg!


2010. márc. 10. 15:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
9%
Hát lehet, hogy bejön ez az olajos dolog. Próbáld meg... Nemtom milyen olajra gondoltak (étolaj?). Szerintem a sikosító jobb lenne :D
2010. márc. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
49%

első nem vagy vicces,inkább ez már szánalom!


Vidd el dokihoz,lehet(tuti) hogy császározni kell,és akár az életébe is kerülhet ha nem viszed el!

Bye

2010. márc. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Gyorsan vidd el orvoshoz!Majd írd meg mi volt.
2010. márc. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Hmm... valószínűleg étolajra gondoltak. :) Végső esteben megpróbálom, de ha nagyon sokat romlik estig, akkor az orvost is meglátogatjuk.


Ennek ellenére ha valaki hallott valamilyen házimódszerről, vagy bármilyen megoldásról, kérem, írja le, kíváncsi vagyok rájuk. Várom a kommenteket!

2010. márc. 10. 15:26
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha egyszer összegubancolódótt és elrepedt a tojástartója akkor nem segít rajta semmi.Madarat ilyen esetben nem lehet műteni.Azért nem jön ki a tojás mert a tojástartó repedt és a hasüregbe menne a tojás. Ilyenkor olajat belespriccelni, hát mit mondjak? Közben meg érik a másik tojás vagy már meg is van érve és feltorlódik.
2010. márc. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja, csak nem minden esetben reped fel a "tojástartó" :) Hanem sokszor előfordul, hogy keresztbefekszik a tojás, vagy hogy kiszárad a tojás körüli nyálkahártya, ami segítene neki kicsúszni. Ilyeneket már tudok, csak a megoldást nem :)
2010. márc. 10. 15:43
 7/14 anonim ***** válasza:
vegyél a piacon egy másikat aztán kész
2010. márc. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

de utána néztem tényleg próbáld ki az olajos témát az jó lehet,le kell önteni a torkán az olajat,étolajat

nem lesz tőle semmi baja

2010. márc. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Na annyi fejlemény történt, hogy riasztottunk egy hozzáértőt, idős, tanyán nevelkedett nénit, az megtapogatta, megtojózta, és megállapította, hogy nincs benne tojás. Ami marha érdekes, mert egyfolytában "görcsöl".

Mikor visszatettük a helyére, észrevettük, hogy egy fehér is elkezdte hajszál pont ugyanazt csinálni, amit ő, gubbaszt, néz felfelé és tátog, elkékült a taraja mindkettőnek, sz.rul néznek ki nagyon.

Mivel már ketten vannak, már valami komolyabbra gondolunk.


Köszönöm a kommenteket!

2010. márc. 10. 16:36
 10/14 anonim ***** válasza:
És állatorvost hívtál már?Ki tudja milyen fájdalmai vannak szegénynek.
2010. márc. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!