Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Most vettem 2db 5hónapos...

Most vettem 2db 5hónapos Nimfa papagájt, most vannak nálam kb 1hete, rendszeres beszélek hozzájuk, etetem itatom őket. A fiú már el is vette rácson keresztül a szotyit, de a lány ha benyúlok a ketrecbe egyből ugrál ide oda és menekül. Többi lent?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnám őket kézhez szoktatni, hogyha benyúlok és a mutató ujjamat kinyújtom akkor rá üljenek? Ja és egyszer a fiúnak sikerült szép lassan hozzá érni a lábához az ülőfán, sajnos nem ült az ujjamra.
2015. aug. 28. 12:11
 1/3 Gyenge Judit ***** válasza:
Szia ha azt akarod hogy kézhez szokjon mindig vedd ki a fiút és ha elég biztos vagy benne tedd a hasához az ujjad ha ráül mindig tedd a kedvenc kajáját a kezedbe tedd a kalitkába és kialakul így megmutatod a lánynak nem kell félni. :)
2015. aug. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De sajnos még a fiút sem tudom az ujjamra ültetni! Valami tipp hogy ha nyújtom az ujjam akkor ne hátráljon és ne féljen?
2015. aug. 29. 13:08
 3/3 némethbetti ***** válasza:

szia! kb nekemis 1 hete van meg a 2 nimfám, és az apám munkatársa azt mondta hogy elöször is el kell érni hogy a kezedből egyen (tenyeredbe öntesz valami cuckombót). minnél többször sikerül annál jobban szelíd. ha nem fél tőled akkor ted az egyik ujjad a hasához és magától ráül.

remélem hasznosat írtam! :) de amíg megszelídíted az sok idő úgyhogy legyél türelmes. ja és azt szeretik ha a fejükön a narancs folt mögött simogatják, vakargatják. és akkor tudod hogy szeretik ha a fejüket odatolják egy picit.

2015. aug. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!