Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért billeg a barázdabillegető?

Miért billeg a barázdabillegető?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom örök kérdése :D


Az én tippem az, hogy így egyensúlyozik, de nem vagyok biztos benne (unokatesóm papagájának is viszonylag hosszú farka van, mégse billeg :D bár valószínűleg más nála a súlyelosztás, vagy valami ilyesmi)



2015. aug. 30. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:
A galambok pedig kacsázva járnak és bólogatnak.
2015. aug. 31. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Megfejtetted a következő kérdésemet :)

"Miért headbangelnek a galambok?"

2015. aug. 31. 02:11
 3/5 A kérdező kommentje:

[link]


Öhhm, oké...

Bocsánat, ha véletlenül ötször (hatszor, hétszer...) küldtem el ugyanazt az üzenetet

2015. aug. 31. 02:14
 4/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle, genetikailag így van kódolva.
2015. aug. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]



"Szokások


Nagyon eleven, ügyes és mindig mozgó madárka, mely igen szépen lépeget, szaladgál, és hogy gyors mozgásában biztos is legyen, erre való a hosszú farka, amellyel úgy billeget, mint a kötéltáncos hosszú rúdjával. Vizek lengjében, szélein ügyesen lépeget át kőről-kőre és még ügyesebben szedegeti a nyugvó, kapkodja a felröppenő rovarságot. Fenyéreken, kerítő falakon ehhez képest iramodik, néha felröppenve, mintha cigánykereket hányna a repülő préda után; de farkával mindig úgy billen, hogy talpra kerül."



Tehát a farokbillegetésnek a talajon mozgás közbeni egyensúlyozásban van szerepe. Ami logikus, mivel általában vízközelben él és kavicsról kavicsra ugrál, szaladozik. A szarka, aminek szintén hosszú a farka, azért nem billeget a vele, mert ő nem szalad a földön, csak komótosan jár. De a repülésnél ő is használja egyensúlyozásra.

2015. szept. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!