Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Kopasz nimfa = tojó?

Kopasz nimfa = tojó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Állatkereskedésben vásároltam egy nimfa hímet és szeretnék nemsokára egy tojót is mellé. A közelemben nem lakik nimfa tenyésztő, viszont a nemmel kapcsolatban biztosra szeretnék menni. A legutóbb a kereskedésben azt a választ kaptam, hogy a megkopasztott példányok a tojók, és azért nincs toll a fejük tetején, mert a hímek folyton nyüstölik őket. (A közös kalitkában)Szerintetek ez mennyire lehet igaz? (Mert logikusan hangzik ha mondjuk tyúkokról van szó, nade a boltban kapható nimfák elvileg még nem ivar érettek)Szóval hozzáértők segítségét kérem!


2010. márc. 13. 19:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez marhaság. Azok a nimfák, akiknek kopasz a tarkójuk, még nemrég repültek ki a szülőktől, a szülők úgy zavarják őket ki az odúból és szoktatják le őket az etetésről, hogy tépkedik a tarkójukról a tollakat (gyakorlatilag elzavarják őket a szülői fészekből, hogy legyen helye az új fiókáknak).

Szóval a kereskedésben hülyeséget mondtak, attól még lehet, hogy tojók, de ez nem ismertetőjel. Hol laksz? Én tenyésztő vagyok (Pesten, de vittek már tőlem Békés megyébe is fiókát), kb. 2-3 hónap múlva lehet fiókám, mostanában fog az ivarérett párom tojást rakni. Ha nem sürgős, inkább várj egy kicsit.

2010. márc. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Valóban hülyeség amit az állatkereskedő mondott... vannak olyan nimfák, amelyiknek állandó a kopaszsága a taréj mögött, ugyan az nem tudom minek köszönhető (talán beltenyésztettség? passz), de anno a fiú és lány nimfámnál is volt.

Én olyat is hallottam, hogy az alsó faroktoll mintája határozza meg a nemeket, de szerintem ennek sem sok a valóságalapja.

2010. márc. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
08:30 - A faroktoll mintájának van valóságalapja, csak fontos, hogy milyen színváltozatról van szó. És lehetőleg ne kereskedésben tájékozódj ilyenekről, hanem olyannál, aki biztos ért hozzá, pl. tenyésztőnél. :-)
2010. márc. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
08:30 - Ja, meg attól is függ, mennyi idős madárról van szó, mert 1 éves korban vetik le a gyerektollaikat, és addig annak a színváltozatnak a tojójával egyezik meg a tollmintázatuk.
2010. márc. 14. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Akkor ezek szerint igazat mondott az állatorvos: "A kereskedésben csak ráböknek találomra kettőre és azt mondják, hogy pár" :)

20.14-es tenyésztő Szombathelyen lakom, de Pesten tanulok, úgyhogy lehetne szó a dologról májusban és júniusban még leszek fenn a fővárosban. Esetleg írj majd egy e-mailt ezzel kapcsolatban. Előre is köszönöm!

2010. márc. 14. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!