Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek a nimfa papagájok...

Virág6 kérdése:

Szerintetek a nimfa papagájok társas lények? Nem unatkozik ha egyedűl van?

Figyelt kérdés
Azért beszélgetek vele,de csak ennyi,mert nem engedi megfogni magát.Nagyon félős,pedig megvan már rég.

2011. nov. 9. 11:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Naná, hogy társas lények.. Hogy ne lenne az, mint a papagájok nagyrésze.


Az, hogy nem engedi magát megfogni és félős, pedig amiatt van, hogy nem bízik benned, nem szelidítetted meg. Nem tudom, mennyi idős, idősebb papagájoknál már elég kicsi az esélye, hogy belophatod magad a szívükbe, de szerintem jobban járnál, ha vennél neki egy fiatal társat. A picit, ha foglalkozol vele, megszelidítheted, és a nagy sem fog unatkozni.

Nem lehet könnyű neki sem.. fogságban lakni egyedül egy olyan helyen, ahol még a gazditól is fél.. Fontold meg.

2011. nov. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Májusba vettük a kereskedésbe.Beszélek hozzá,de még attól is fél,ha odanyújtom neki a kaját.Nem tudom hogy kellene megszelidíteni.A nevére hallgat.Ennyit értem vele el.akarok neki egy lányt.Csak várom a fizetést.
2011. nov. 9. 11:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez nagyon hosszú folyamat, nem napokban mérhető..


Az én mostani nimfám márciusban került hozzánk, júliusra sikerült kézhezszoktatni, augusztustól engedi csak, hogy bármit is csináljunk vele:)De a tied sem öreg még, szóval simán szelidíthető még kis kitartással:)


A lényeg, hogy kis lépésben haladj. Nekem a fürtös köles jött be, ha eddig nem adtál neki olyant, akkor szerezz (baromi olcsó), ha szoktál adni, akkor innentől ne kapjon, csak, ha szelidítesz.


Ha nagyon lassan közelíted a kezed (benne egy gumó fürtössel), és ő elhúzódik, húzd vissza a kezed te is picit. Így látni fogja, hogy ő irányít. Amúgy az egész szelidítési folyamatra igaz, hogy higgye a papagáj, hogy ő dönt, csak azt fogja megcsinálni, amit meg akar csinálni. Azt nem, amit csak Te akarsz:) Még egy tanács: mindig szemmagasságba közelíts, ne alulról, vagy felülről. Nem tudom, miért, de a már szelíd nimfám is utálja még mindig, ha lentről nyúlok felé. Olyankor fúj.


Szóval, ha ezt a kéz oda-vissza játékot eljátszod vele sokszor, enni fog a kezedből fürtöst.


Következő lépés, hogy elérd, hogy ő jöjjön a kezedhez a fürtösért, ugyanezzel a módszerrel.


Ha ez is megvan, fürtösért mindent meg fog neked csinálni kis türelemmel:)


Ami fontos még: SOHA ne fogd meg, vagy nyúlj felé, míg nem bízik meg benned és a kezedben. Ne akard megsimogatni sem. Ezzel összedöntöd az addig felépített kis bizalmát is, miszerint a kezed kaját ad és mókát, HA ő akarja. Onnantól, hogy felényúlsz az akarata ellenére (még nem tudja kiszámítani, mit akar vele a kezed..), újra bizalmatlan lesz a kiszámíthatatlanul mozgó, gyanús és veszélyesnek tűnő kézzel.


Ha türelmes vagy, biztosan sikerülni fog az akció:)

2011. nov. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen szoktam adni neki kűrtöst.Megfogadom a tanácsod.köszi a választ.:)
2011. nov. 9. 12:16
 5/8 anonim ***** válasza:
Remélem, bejön:) 20 év papagájozás tapasztalata.. aztán, lehet, hogy vannak még más módok is, de nekem ez a tuti.
2011. nov. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi!:)
2011. nov. 9. 12:30
 7/8 anonim ***** válasza:
semelyik papagáj sem érzi jól magát egyedül a papagájidomítás.hu-n is olvashatsz arról, hogy a nimfát párban kell tartni
2011. nov. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi neked is.Megnézem az oldalt.Ment neked is a zöld.
2011. nov. 9. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!